Biznes z kawą w ręku

Data dodania: 8 października 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Columbus Coffee w Gdyni
Miejsc na wypicie małej czarnej jest coraz więcej.

Poranna kawa, śniadanie, a może przekąska na przerwę w pracy? Miejsc na wypicie małej czarnej jest coraz więcej. W październiku tego roku kolejny lokal franczyzowy otworzyła polska sieć kawiarni Columbus Coffee.

Franczyzowa kawiarnia Columbus Coffee została otwarta 6 października br. w Gdyni. Lokal znajduje się na parterze biurowca Tensor i jest drugą w Trójmieście kawiarnią Columbus Coffee.

Właścicielem tego lokalu jest przedsiębiorca, który kilka miesięcy temu otworzył swoją pierwszą kawiarnię pod szyldem Columbus Coffee w Gdańsku. Do końca tego roku otwarte będą kolejne dwie kawiarnie w Szczecinie (kawiarnie są obecnie w budowie, ale wkrótce zostaną otwarte) – jedna z nich będzie franczyzowa. Kolejna kawiarnia pojawi się też w Gdańsku, będzie prowadzona również przez jednego z franczyzobiorców w biurowcu Alchemia – mówi nam Tomasz Weczer, właściciel sieci.

Uruchomienie własnej kawiarni zyskuje na popularności

Sieć Columbus Coffe została założona przez szczecińskiego przedsiębiorcę branży gastronomicznej przy wsparciu bliskich partnerów, którzy wspólnie prowadzili grupę kilku restauracji od 1998 roku.

W 2010 roku Tomasz Weczer postanowił zapoczątkować nową, mało znaną na rynku polskim, a bardzo powszechną m.in. w Stanach Zjednoczonych dziedzinę działalności gastronomicznej – kawiarnie z szybką obsługą, najwyższej jakości kawą (również na wynos) i przekąskami. Wszystko zaczęło się od pierwszej kawiarni, która powstała w Szczecinie.

W czasie, kiedy system franczyzowy w Polsce dopiero raczkował, kawiarnie Columbus Coffee z kawą serwowaną w papierowym kubku z logo w kształcie czerwono-czarnego ziarenka stawały się coraz bardziej rozpoznawalne. W dalszych planach firmy jest zwiększenie liczby lokali zarówno własnych, jak i franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram