Biznes z e-dymkiem

Autor: Redakcja
Kategoria:

Specjalistyczna sieć sklepów z elektronicznymi papierosami SMOOKE.PL planuje zwiększyć liczbę punktów sprzedaży i wzmocnić sprzedaż hurtową w lokalizacjach, w których nie ma swoich salonów.

E-papierosy pojawiły się na polskim rynku w 2009 roku. Jako alternatywa dla tradycyjnych papierosów szybko zdobyły grono zwolenników. Od tego czasu na rynku rozwinęły się specjalistyczne sieci sklepów, wśród których jest SMOOKE.PL. To franczyzowa marka, w ramach której działają obecnie 9 sklepów własnych i 10 partnerskich.

Cały czas poszukujemy nowych partnerów. Jednak w tej chwili mocno rozwijamy sprzedaż hurtową w lokalizacjach, gdzie nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Od dwóch lat mamy własną produkcję liquidów, aromatów i baz do e-papierosów – mówi nam Paweł Zieliński, właściciel sieci sklepów.

W jego ocenie, polski rynek e-papierosów jest rynkiem z potencjałem, jest drugim co do wielkości w Europie po Wielkiej Brytanii.

– Nowa, zmieniona ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która właśnie czeka na opublikowanie w Dzienniku Ustaw dotyczy również elektronicznych papierosów. Reguluje kwestie związane ze sprzedażą np. zakaz sprzedaży do 18 roku życia, marketingiem, handlem (np. zakaz handlem przez internet i wiele innych). Będzie to miało mocny wpływ na rynek e-papierosów w najbliższym czasie. Moim zdaniem jednak nie zmieni postrzegania e-papierosów przez użytkowników, którzy przestawili się na nie ze zwykłych papierosów i odczuwają z tego powodu korzyści zdrowotne oraz finansowe – kontynuuje Paweł Zieliński.

Inwestycja w franczyzowy sklep SMOOKE.PL zaczyna się od 30 tys. Ta kwota zawiera m.in. koszty na wyposażenie sklepu i pierwsze zatowarowanie. Jest też opłata wstępna, która wynosi 2 tys. zł (jest to opłata za szkolenia, pomoc w otwarciu sklepu i materiały reklamowe). Opłata marketingowa wynosi 1,5% od obrotu netto i jest naliczana po sześciu miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram