Biznes szybki jak błyskawica

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Epaka.pl
Epaka.pl będzie mieć w tym roku 130 oddziałów.

Ta sieć oferująca usługi kurierskie dla firm i klientów indywidualnych otwiera średnio 2 placówki franczyzowe miesięcznie. Do końca tego roku będzie liczyć 130 oddziałów. Co napędza jej rozwój? 

Obecnie w sieci Epaka.pl działają 2 placówki własne i 111 punktów franczyzowych. Jak zaznacza Marcin Pierścionek, manager ds. rozwoju sieci franczyzowej tak dynamiczny rozwój firmy jest związany z rosnącą branżą e-commerce.

Handel internetowy rośne w siłę, według agencji Centre for Retail Research Polska jest wśród liderów rynku e-commerce na świecie. W 2015 roku wydaliśmy w sieci ponad 30 mld zł, prognozy na rok 2016 mówią o przekroczeniu kwoty 36 mld zł. W ciągu 5 lat kwota ta może się nawet podwoić. Powyższe dane publikowane przez największe firmy i instytucje badające polski rynek e-commerce robią ogromne wrażenie. To daje z kolei bardzo duże możliwości naszym dotychczasowym oraz potencjalnym partnerom zainteresowanym otwarciem punktów nadań przesyłek kurierskich – uważa Marcin Pierścionek.

Wyjaśnia, że rynek stwarza możliwość pozyskanie do stałej współpracy kontrahentów wysyłających stałe ilości przesyłek w skali miesiąca. Oddziały firmy obsługują również  klientach indywidualnych, tych którzy nie lubią czekać w kolejkach na poczcie oraz płacić więcej za usługi - w oddziałach Epaka.pl są dużo tańsze oraz szybciej realizowane.

Do całości dokładamy jakość oraz profesjonalizm, czynniki które gwarantują sukces. Chcemy żeby każdy nasz partner oraz klient wiedział, że może liczyć na nasze doświadczenie oraz pomoc w rozwiązaniu każdej sprawy z jaką się do nas zgłosi. Pracownicy Epaka.pl są w pełni zaangażowani w swoją pracę, możemy liczyć na siebie nawzajem i dzięki temu wszyscy osiągamy swoje cele i założenia. Wszystko wskazuje na to, że z końcem bieżącego roku będziemy mogli się pochwalić ilością 130 placówek. Pod koniec grudnia natomiast wyznaczymy sobie kolejne ambitne cele na nadchodzący rok – zapowiada Marcin Pierścionek.

O tym, że jest to szybko rosnący rynek świadczą też dane PwC. Jak wynika z raportu tej firmy „Perspektywy wzrostu rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Polsce do 2018 r.”, w latach 2016-2018 wzrost przychodów rynku KEP (rynek przesyłek Kurierskich, Ekspresowych i Paczkowych) będzie na poziomie 12% rok do roku, a wartość rynku w roku 2018 sięgnie 6,4 mld zł.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram