Biznes na święta

Data dodania: 28 grudnia 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

W czasie zimowych świąt pojawiło się miejsce na nietypowy biznes - wynajem… choinek.

Jak podaje serwis Bankier.pl, przedsiębiorcy nawet dostarczali świąteczne drzewka do domu - odbiorą je tuż po nowym roku. Cena wynajmu nie zawsze jest jednak dużo niższa od ceny zakupu.

Pierwsza taka wypożyczalnia pojawiła się w Warszawie około miesiąc temu. Śladem tego trendu z podążają także inne miasta. Wszystko po to, by nie tylko ułatwić klientom nabycie żywej choinki, ale także zadbać o środowisko i własną kieszeń.

W warszawskiej wypożyczalni drzewek świątecznych, w przypadku niewielkich rozmiarów, ceny wynajmu niewiele różniły się do ceny zakupu (przykładowo, wynajem metrowego świerku zwyczajnego kosztuje 40 zł, a zakup 53 zł). Różnice są już jednak znacznie większe w przypadku wysokich drzew – cena wynajmu i zakupu 3-metrowego świerka różni się już o 100 zł. Do tego należało doliczyć koszt dowozu.

Trzeba przyznać, że wynajem choinek to dość nietypowy pomysł na biznes. Jest to też działalność sezonowa - ale być może i w tym sektorze usług pojawi się oferta współpracy franczyzowej.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram