Biznes na 3 m²

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Agencje Opłat EXPERT

Jeśli jesteś właścicielem sklepu i wygospodarujesz 3-4 m², to możesz zyskać dodatkowe źródło dochodu. Jak? Otwierając punkt kasowy. 

Szacuje się, że w Polsce opłaca się kilkadziesiąt milionów faktur miesięcznie. Do niedawna dla przeciętnego klienta instytucją pierwszego wyboru była Poczta Polska. Jednak do walki o rynek płatności masowych wkroczyły firmy działające poprzez sieci agencji płatniczych.

W tę grupę klientów celuje sieć Agencje Opłat EXPERT, która pierwsze punkty uruchomiła w 2003 roku. Obecnie liczy 258 punktów (256 partnerskich i 2 prowadzone przez Grupę Finansową EXPERT).

Szukamy partnerów wśród osób które prowadzą własną działalność handlową - sklep lub biuro, dysponują wolnym miejscem (3-4 m²) i chcą dodatkowo uruchomić Agencję Opłat w swoim lokalu. Biznes rozwija się co najmniej rok i w tym czasie dobrą sytuacją jest, by partner posiadał stały dochód z innej działalności – mówi Dawid Kaus, dyrektor ds. marketingu i obsługi prawnej w Grupie Finansowej EXPERT.

Koszt inwestycji w uruchomienie punku kasowego zależy od tego, jak ma wyglądać placówka i czym partner dysponuje w swoim lokalu. Wymagany jest komputer z drukarką (używany sprzęt poleasingowy w zupełności wystarczy - to koszt około 1 tys. zł).

Wymagamy także małego sejfu (koszt ok. 100 zł). Jeśli agent zdecyduje się postawić boks kasowy - co zalecamy - podnosi to jakość usług i jest to rozwiązanie preferowane przez klientów, to dochodzi koszt od 1 tys. do 2 tys. zł. Możliwe jest również uruchomienie stanowiska otwartego (biurko). Wtedy koszt jest znacznie niższy – kontynuuje Dawid Kaus.

W Agencjach Opłat EXPERT można opłacić wszystkie rachunki, w tym RTV, ZUS, US. Punkty kasowe oferują również pożyczki do 1 tys. zł. W 2012 roku firma uzyskała status Krajowej Izby Płatniczej i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram