Biznes jak z bajki

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 lipca 2011
Kategoria:
niebieski_slon_ksiazeczkiJuż ok. 50 franczyzobiorców wydaje książeczki dla dzieci na licencji Niebieskiego Słonia. I choć sprzedaje się ich coraz więcej, to wielu z nich traktuje to jednak jako zajęcie dodatkowe.

- Od początku roku dołączyło do nas 6 biorców licencji i w sumie współpracuje z naszą siecią już ok. 50 franczyzobiorców. Z roku na rok ich wyniki są coraz lepsze, co widać po ilości zamawianych produktów – mówi Rafał Kwiatkowski, masterfranczyzobiorca Niebieskiego Słonia, który rozwija ten koncept na rynku polskim.

Jest to jeden z najtańszych konceptów franczyzych. Inwestycja pochłania niespełna 4 tys. zł na licencję oraz pierwszy pakiet półproduktów (ilustracji i okładek) niezbędnych do produkcji książeczek, których bohaterami mogą stać się konkretne dzieci.

- Poza tym potrzebny jest komputer i czarno-biała drukarka laserowa. Nie trzeba natomiast wynajmować ani specjalnego pomieszczenia, ani pożyczać w banku ogromnej kwoty na inwestycję. Drukować książki można we własnym domu. System składania książek jest bardzo łatwy – dodaje Kwiatkowski.

Klucz do sukcesu tkwi więc właściwie tylko w umiejętnościach franczyzobiorcy i jego pomysłowości w zakresie sprzedaży książeczek. Można to robić przez Internet, ale można także nawiązywać bezpośrednie kontakty z przedszkolami, szkołami oraz rodzicami maluchów. I choć poszczególni franczyzobiorcy Niebieskiego Słonia różnią sie między sobą pod tym względem dość znacząco – jedni uzyskują kilkaset złotych przychodów miesięcznie, inni kilka tysięcy – to, jak przyznaje Kwiatkowski, sieć ma sporo franczyzobiorców, których oddziały fukcjonują zgodnie z oczekiwania sprzedażowymi.

Firma chce do końca roku pozyskać jeszcze kilku biorców licencji. Szansę na współpracę wciąż mają mieszkańcy największych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Szczecin, Białystok, Toruń, Bydgoszcz czy Łódź, a także średnich miejscowości jak np. Sosnowiec, Płock czy Puławy.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram