Biuro rachunkowe – warto korzystać?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Zlecanie zadań zewnętrznym podmiotom to jeden z istotnych elementów strategii zarządzania firmą. Z powodzeniem stosuje je wiele podmiotów gospodarczych: od najdrobniejszych, jednoosobowych firm począwszy, przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, na korporacjach skończywszy.

Do najpopularniejszych usług outsourcingowych należą te z zakresu księgowości. To rozwiązanie powszechnie stosowane w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw oraz jednoosobowych podmiotów gospodarczych, bo zamiast tworzenia wewnątrz organizacji osobnej komórki zajmującej się rachunkowością, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, właścicielom po prostu opłaca się powierzenie obsługi księgowej własnej firmy np. wyspecjalizowanym w tym zakresie kancelariom doradztwa podatkowego.

Czy warto z nich skorzystać? Tak – każde rozwiązanie, które odciąża przedsiębiorcę i zdejmuje mu z głowy kłopotliwe zadania, jest warte rozważenia. W wachlarzu oferowanych przez biura znajduje się przede wszystkim doradztwo podatkowe. Klient powinien odczuć, że powierzenie spraw finansowych kancelarii doradca podatkowego to najlepsze rozwiązanie, na jakie mógł on się zdecydować. Ta całościowa opieka nad finansami klienta może mieć kilka wymiarów: od wsparcia przy zakładaniu i likwidacji działalności gospodarczej, polegającej na kompletacji niezbędnych dokumentów, doradztwie w wyborze formy opodatkowania, przez audyt zawieranych przez niego umów i wskazywanie niekorzystnych klauzul, także przygotowanie do spraw sądowych związanych z kwestiami spornymi w zakresie podatków, po opracowywanie analiz finansowych i statystycznych.

Przy okazji trzeba rozwiać wątpliwości co do cen – nie są to usługi drogie, dostosowane do potrzeb i możliwości różnych przedsiębiorców. Przykładowo – biuro rachunkowe w Łodzi wycenia swoje usługi na 150 zł netto przy prowadzeniu księgowości działalności gospodarczej i na 400 zł w przypadku spółek.To znacznie taniej, niż zatrudnianie osoby do prowadzenia ksiąg. Jeśli policzmy koszt czasu przedsiębiorcy, który musiałby zajmować się tym sam - również bardzo opłacalne.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram