Bioway: Wniosek o upadłość z możliwością układu (uaktualnienie)

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 marca 2013
Kategoria:
biowayW środę pisaliśmy o tym, że Bioway Sp. z o.o. – sieć restauracji ze zdrową żywnością – poszukuje franczyzobiorców z Warszawy i Poznania. W piątek rano otrzymaliśmy informację o złożeniu wniosku o upadłość firmy z możliwością układu. Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

 
Udało nam się ustalić, że do VI Wydziału Upadłościowego Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynął wniosek o upadłość z możliwością układu firmy Bioway Sp. z o.o. Podczas rozmowy telefonicznej z niedoszłym franczyzobiorcą sieci w Starym Browarze w Poznaniu (źródło do wiadomości redakcji) dowiedzieliśmy się, że firma ma spore długi wynikające z zaległości podatkowych. Jak zapewnia Przemysław Ciernioch, główny wspólnik i prezes zarządu, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Uzasadnieniem wniosku nie są zaległości podatkowe, ponieważ takowych BIOWAY Sp. z o.o. nie posiada! Podstawą wniosku jest nieprawomocna decyzja Ministra Finansów ws zwrotu udzielonej dotacji przedmiotowej. Sprawa trafiła do Sądu Wojewódzkiego w Warszawie i czeka na rozstrzygnięcie. Za jej rozstrzygnięciem na korzyść BIOWAY przemawia fakt, iż Sąd ten w dniu 24.01.2013 wstrzymał wykonanie decyzji dając do zrozumienia, iż jej podstawy są bardzo niepewne. Wniosek został złożony jako dalece posunięta ostrożność Zarządu i zabezpieczenie interesów wspólników Spółki. Nie ma on żadnego związku z sytuacją finansową, a podyktowany jest obowiązującymi w tej kwestii przepisami polskiego prawa – podkreśla Przemysław Ciernioch.

Przemysław Ciernioch, związany z gastronomią od 2005 roku, jest głównym wspólnikiem i prezesem zarządu Bioway Sp. z o.o. Wcześniej był franczyzobiorcą sieci Green Way i Subway. Współpracę z wegetariańską siecią Green Way zakończył w 2011 roku. W 2008 roku Przemysław Ciernioch został franczyzobiorcą Subway, otwierając drugi w tamtym czasie lokal marki w Trójmieście. Ostatnio skupił się na rozwoju sieci Bioway.
 
 
 

Adam Gieras

Sprostowanie: W tekście "Bioway: Wniosek o upadłość likwidacyjną" z dnia 8 marca 2013 roku opublikowana została nieprawdziwa informacja. Nieprawdą jest, że do sądu w Gdańsku trafił wniosek o "upadłość likwidacyjną" firmy Bioway. Oczywiście chodzi o upadłość z możliwością zawarcia układu. Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram