Bioway szuka franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 marca 2013
Kategoria:

biowaySieć barów Bioway poszukuje franczyzobiorcy, który poprowadzi lokal w Centrum Handlowym Stary Browar w Poznaniu. Firma planuje również otwarcie placówki franczyzowej w Warszawie.

Aktualnie na terenie Polski działa pięć lokali Bioway. Cztery placówki sieci zlokalizowane są w Gdańsku, a jedna w Gdyni. Kilka miesięcy temu firma planowała otwarcie lokalu w Galerii Kaskada w Szczecinie. Jednak z braku chętnych do jego poprowadzenia wycofano się z tych zamiarów.

Bioway zamierza wspierać przyszłych franczyzobiorców w poszukiwaniu atrakcyjnych lokalizacji, m.in. w centrach handlowych. Firma na swojej stronie podaje, że w zależności od lokalizacji i stanu technicznego lokalu, otworzenie baru pod szyldem Bioway kosztuje od 250 000 do 600 000 zł. Zdarzają się również bardziej kapitałochłonne inwestycje. Dla uproszczenia należy przyjąć, że przystosowanie lokalu wymaga zainwestowania około 2 000 zł na każdy metr kwadratowy.

Właścicielem sieci jest należące do Przemysława Cierniocha PC Management - wielobranżowe przedsiębiorstwo powstałe w 1997 roku w Trójmieście, które z gastronomią związało się w 2005 roku, podpisując umowę franczyzową z marką Green Way. Współpracę z wegetariańską siecią zakończono w 2011 roku po tym, jak Green Way złożył w Sądzie Okręgowym w Gdańsku pozew o odszkodowanie z tytułu naruszenia przez Przemysława Cierniocha warunków umowy franczyzowej – chodziło o nieprzestrzeganie zakazu konkurencji. W tym czasie PC Management rozwijało już własny wegetariański koncept – Bioway. W 2008 roku Przemysław Ciernioch został franczyzobiorcą sieci Subway, otwierając drugi w tamtym czasie lokal marki w Trójmieście. Aktualnie PC Management skupia się na rozwoju sieci Bioway.

Green Way to największa w Polsce sieć restauracji wegetariańskich. Aktualnie liczy 25 placówek. Przystąpienie do brandu wiąże się z przybliżonymi kosztami rzędu 400 000 zł.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram