Biesiadowo: Ekspansja zakrojona na szeroką skalę

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 kwietnia 2013
Kategoria:

Sieć pizzerii Biesiadowo, należąca do firmy Wojtex, otworzyła swój kolejny lokal – tym razem w Krakowie.  Jest to pierwsza restauracja sieci w mieście smoka Wawelskiego. Biesiadowo rozwija się bardzo intensywnie i wciąż otwiera kolejne punkty.

Nowa placówka zlokalizowana jest na terenie dużego osiedla mieszkalnego, z dala od centrum miasta. Na przełomie maja i czerwca powinny ruszyć kolejne lokale – na warszawskiej Białołęce oraz w Łomiankach.

Biesiadowo są aktualnie trzecią co do wielkości siecią pizzerii w Polsce. Na terenie całego kraju pod tym szyldem działa ponad 80 placówek. Powierzchnia każdej z nich jest różna i waha się w przedziale od ok. 60 do ok. 300 mkw. Od 2008 roku firma rozwija system franczyzowy.
Firma Wojtex, właściciel sieci Biesiadowo jest również operatorem Crazy Piramid Pizza. Na potrzeby obu sieci stworzona została także specjalistyczna hurtownia, która zaopatruje lokale we wszelkie niezbędne artykuły spożywcze oraz niezbędny sprzęt.

Crazy Piramid Pizza to ciasto do pizzy upieczone przez specjalną maszynę, która przy przyrządzaniu nadaje mu kształt stożka. Rożek nadziewany jest potem wybranym przez klienta farszem, a całość podgrzewana w mikrofalówce. Maszyna potrafi jednorazowo wypiec cztery bułki, a całe przygotowanie potrawy może zająć tylko cztery minuty.

W ramach Crazy Piramid Pizza w tej chwili działa dziewięć pełnowymiarowych pizzerii w Polsce oraz jedna w Irlandii. Flagowy produkt Crazy Piramid Pizza – pizza zawijana w rożek – dostępna jest także w placówkach Biesiadowo i innych lokalach partnerskich.

Do otwarcia pizzerii Biesiadowo potrzebna jest lokal o powierzchni min. 70 mkw. oraz kapitał własny na poziomie około 42 tysięcy złotych. Nie jest wymagane doświadczenie gastronomiczne. Zapewniane jest szkolenie personelu, dostarczenie produktów oraz pomoc w urządzeniu lokalu.

Jeżeli chodzi o Crazy Piramid Pizza, to koszt uruchomienia konceptu w lokalu, który chce w ten sposób rozszerzyć swoją ofertę zaczyna się od ok. 700 zł (zakup maszyny do produkcji pizzy w rożku). Otwarcie lokalu Crazy Piramid Pizza to koszt od 5 tys. zł w przypadku lokalu kilkumetrowego, do ok. 45 tys. zł w przypadku Crazy Piramid Pizza z pełnym menu, serwującego pizzę tradycyjną, zapiekanki, hamburgery itp. W tym przypadku wymagany jest lokal o powierzchni minimum 70 mkw. Firma nie pobiera wstępnej opłaty franczyzowej. Master Piramid Pizza poszukuje również master franczyzobiorców do stworzenia sieci w Europie.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram