Biedronka zatrudni 1 tys. kierowników

Data dodania: 28 lipca 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Biedronka zatrudni 1 tys. kierowników; Foto: Biedronka

Jeronimo Martins Polska (JMP), właściciel sieci sklepów Biedronka szykuje rekrutację zakrojoną na szeroką skalę. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy planuje zatrudnić jeden tysiąc absolwentów uczelni wyższych na stanowiska kierownicze w sklepach.

Sieć Biedronka rocznie otwiera kilkaset nowych placówek. Zgodnie z polityką firmy, ponad 90% menedżerów pochodzi z awansów wewnętrznych, na które spółka mocno stawia. Decyzja o rekrutacjach zewnętrznych wynika ze skali działań, która wymaga wzmocnienia zespołu JMP. W związku z otwarciami sklepów, planowanymi w tym oraz kolejnych trzech latach, w placówkach utworzonych zostanie ponad 3 tys. nowych stanowisk kierowniczych. Łącznie tylko do końca tego roku sieć chce stworzyć ponad 5 tys. nowych miejsc pracy.

Swoją ofertę firma kieruje do absolwentów uczelni wyższych, ponieważ chce umożliwić im zdobycie stabilnego zatrudnienia i rozwój zawodowy w sytuacji, kiedy młodym ludziom trudno jest wejść na rynek pracy. Objęcie stanowiska kierownika sklepu to dla młodych ludzi szansa na zdobycie doświadczenia biznesowego w jednej z największych firm w Polsce oraz wykształcenie cennych umiejętności menedżerskich.

W związku z dynamicznym rozwojem sieci sklepów Biedronka, chcemy nadal inwestować w naszych pracowników, w tym młode talenty, traktując tę inwestycję jako wyraźną przewagę konkurencyjną w naszej działalności. Poza skupieniem się na rozwoju naszych aktualnych zespołów, chcemy wzmocnić swoją kadrę kierowniczą, a tym samym zapewnić dalszy zrównoważony rozwój Jeronimo Martins Polska – mówi Pedro Pereira da Silva, COO Grupy Jeronimo Martins i country manager na Polskę.

Sieć sklepów Biedronka poszukuje absolwentów uczelni wyższych, ale niekoniecznie z dużych ośrodków akademickich. Szczególnie stawia na osoby, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, najchętniej w sprzedaży lub obsłudze klienta. Niewątpliwym atutem kandydatów będzie również umiejętność zarządzania zespołem.

Proces rekrutacyjny prowadzony będzie przez lipiec i sierpień. We wrześniu i w październiku tego roku planowane jest rozpoczęcie pracy przez pierwszą grupę kierowników zatrudnionych w ramach programu. Kolejne osoby zostaną zatrudnione na początku 2015 roku.

Grupa Jeronimo Martins w Polsce jest właścicielem ponad 2,4 tys. sklepów Biedronka, 14 centrów dystrybucyjnych oraz ponad 110 placówek sieci sklepów kosmetyczno-drogeryjnych hebe. Zatrudnia łącznie blisko 50 tys. osób.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram