BGŻ też walczy z pośrednikami

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 stycznia 2009
Kategoria:

Jak podaje "Parkiet", BGŻ zawęża współpracę z pośrednikami, ograniczając dostępną u nich ofertę. Czy podobnie postąpią też inne instytucje?

"Bank BGŻ włączył się w wojnę z pośrednikami finansowymi. - Właśnie dostaliśmy list z banku, w którym poinformowano nas, że już nie możemy udzielać walutowych kredytów hipotecznych tej instytucji - mów 'Parkietowi' przedstawiciel jednego z największych doradców finansowych. Te informacje potwierdziliśmy w banku.

- Rzeczywiście, w związku z zamieszaniem na rynku i ostatnim znaczącym osłabieniem złotego podjęliśmy decyzję o wycofaniu z oferty współpracujących z nami pośredników kredytów hipotecznych udzielanych w walutach - mówi Aleksandra Myczkowska, rzecznik BGŻ. Jednocześnie wciąż takie kredyty są oferowane bezpośrednio w oddziałach banku.

Dlaczego BGŻ wprowadził takie zróżnicowanie oferty? - Chcieliśmy mieć lepszą kontrolę nad udzielaniem kredytów w walutach. Wciąż w ofercie pośredników znajdują się nasze kredyty złotowe - mówi Myczkowska.", czytamy w "Parkiecie".

"- Banki chcą, aby biznes pozostał w placówkach - ocenia Marta Jeżewska, analityk Domu Inwestycyjnego BRE Banku. Tłumaczy, że wczasach gdy wolumeny były znaczące, podzielenie się wnioskami z pośrednikami przynosiło korzyści obu stronom. Banki były skłonne dzielić się częścią prowizji z pośrednikiem finansowym. -Jednak w tym roku sprzedaż kredytów hipotecznych spadnie o ponad połowę. Banki starają się wykorzystać potencjał, jaki budowały przez ostatnie lata, zatrudniając pracowników i intensywnie poszerzając własną sieć - dodaje.", czytamy dalej.

Oststnio BRE Bank zmodyfikował ofertę kredytów mieszkaniowych oferowanych u pośredników. Klienci, którzy chcą skorzystać z pomocy doradców muszą zapłacić nawet dwukrotnie wyższą marżę. Zmiany warunków współpracy z bankami to kolejny problem, z którym muszą borykać się pośrednicy. W ostatnich miesiącach drastycznie spadła sprzedaż kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, a spadki na giełdzie zniechęciły klientów do produktów inwestycyjnych. Z doniesień prasowych wynika, że niektóre firmy - zwłaszcza te mniejsze - mogą mieć poważne problemy z utrzymaniem się na rynku.

Więcej w "Parkiecie".

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram