Best Western w rok podwoił liczbę hoteli w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 października 2011
Kategoria:
best_western_logoNa początku października ruszył dziesiąty obiekt w naszym kraju, działający pod szyldem tej amerykańskiej sieci franczyzowej.

Najnowszym hotelem w sieci Best Western i jednocześnie pierwszym w woj. lubuskim jest trzygwiazdkowiec Fado z Gorzowa Wielkopolskiego. Już znacznie wcześniej na dołączenie do tej sieci zdecydowały się hotele z Białowieży, Białegostoku, Wrocławia, Krakowa i Katowic, zaś w tym roku na zmianę szyldu, standardów i wystroju postawiły także dwa hotele warszawskie (Felix i Portos), hotel z Krakowa oraz Rzeszowa.

- Nawiązanie współpracy z tak prestiżowym partnerem stwarza nie tylko nowe możliwości dostosowania się do najwyższych norm obsługi klientów, ale także gwarantuje obecność we wspólnym systemie rezerwacyjnym sieci, jak i na głównej stronie internetowej Best Western. Przystąpienie do międzynarodowej sieci niesie ze sobą nowe wyzwania i szanse do pozyskania nowych klientów zagranicznych – mówi Małgorzata Wrońska, dyrektor hotelu Best Western Gorzów Wielkopolski.

W związku z oczekiwaniami wzrostu zainteresowania Polską wśród zagranicznych turystów, do czego powinno przyczynić się m.in. Euro 2012, już od jakiegoś czasu można zaobserwować wzrost zainteresowania wśród hotelarzy działalnoscią w ramach międzynarodowej sieci. Dzięki temu sieci Best Western udało się zrealizować ambitny plan na ten rok, który zakładał podwojenie liczby obiektów.

- Naszym celem było osiągnięcie liczby 10 hoteli należących do sieci do końca 2011 roku –  przypomina Saija Kekkonen, dyrektor zarządzający Best Western na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę. – Cieszymy się, że nowy hotel pod marką Best Western udało się uruchomić właśnie w Gorzowie Wielkopolskim, prężnie rozwijającym się mieście, które odgrywa coraz ważniejszą rolę na mapie zachodniej Polski – dodaje.

Best Western Gorzów Wielkopolski posiada 32 pokoje, w tym 23 jednoosobowe, sześć dwuosobowych, z czego jeden jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz trzy eleganckie i przestronne apartamenty o podwyższonym standardzie tzw. junior suite. Każdy pokój wyposażony jest w nowoczesny telewizor LCD, telewizję satelitarną, bezpłatny bezprzewodowy Internet, telefon i łazienkę z prysznicem. Dla klientów biznesowych hotel przygotował salę konferencyjną dla 90 osób. Best Western Gorzów Wielkopolski posiada również największą salę balową w mieście, mogącą pomieścić do 150 osób.

Budynek przy Alei Konstytucji 3 maja, w którym znajduje się hotel, powstał w XIX wieku. Początkowo mieściły się w nim browar i restauracja, a w drugiej połowie XX wieku służył jako dom kultury oraz kino. Kilka lat temu przeszedł gruntowną renowację i przebudowę. W nowoczesnym budynku pozostawiono jednak akcenty historyczne, takie jak antyczne meble, drzwi i zdobienia.

Sieć Best Western także ma za sobą już dość długą historię. Powstała w 1946 roku, a dziś liczy już ok. 4 tys. obiektów w 80 krajach. Wszystkie hotele należące do sieci są zarządzane niezależnie i stanowią własność prywatną inwestorów.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram