Benefit chce połączyć sieci fitness

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 stycznia 2014
Kategoria:
Multisport

Multisport

Weźmy Calypso, Fitness Academy, Fabryki Formy oraz Instytut Rozwoju Fitness, zawińmy je w jedną sieć i wprowadźmy na GPW - to najnowszy pomysł Benefit Systems. W tej sprawie podpisano już memorandum.

To ważny krok dla branży fitness - operator kojarzony do tej pory z kartami sportowymi i programami motywacyjnymi wchodzi ostro w sam środek rynku. Memorandum zawarte z operatorami klubów określa wstępny harmonogram czynności związanych z procesem negocjacyjnym i zasady na jakich dokonane zostanie połączenie spółek. Plan obejmuje okres ok. 10 lat.

Stronami memorandum - oprócz Benefit System - są Mikołaj Nawacki, Ireneusz Sęk, Lobavio Enterprise Limited oraz spółki Cal Capital sp. z o.o. oraz Fitness Investment sp. z o.o.

Benefit przygotowuje już wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczący koncentracji, umowa powinna zostać podpisana do końca maja tego roku.

Według Eurobarometru wartość branży fitness w Polsce przekroczyła właśnie 1 mld zł, a do 2016 r. może się zwiększyć trzykrotnie.

W skłąd grupy kapitałowej, na czele której stoi Benefit Systems, wchodzą podobne mu podmioty. W ofercie grupy są karty MultiSport, FitProfit, MultiBilet, MultiTeatr, BenefitLunch, MultiWeekend i inne programy. Spółka jest notowana na GPW od 2011.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram