Będzie rewolucja w podatkach?

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 kwietnia 2014
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Foto: sxc.hu

Przedsiębiorcza ofensywa rządu trwa - szykuje się rewolucja w e-podatkach. 1,5 mln firm będzie się rozliczać wyłącznie przez internet a ponad 16 mln obywateli będzie mogło pójść w ich ślady.

Założenia są proste. Każda firma zatrudniająca powyżej 5 osób będzie musiała rozliczać się z fiskusem za pośrednictwem internetu. W ten sposób zbiorczo wyśle informacje o zaliczkach za swoich pracowników. Fiskus wstępnie podliczy ich zobowiązania i wypełni deklarację. Każdy z 16,2 mln podatników będzie mógł je sprawdzić w internecie, poprawić i... już. Złożone.

Pewnym minusem, szczególnie dla małych firm będzie konieczność kupienia podpisu elektronicznego. Z drugiej strony oszczędności w ciągu 10 lat sięgną łącznie ok. 10 mld zł. Nie licząc czasu i nerwów.

Minister Szczurek postawił sobie ambitny cel - system ma działać już w 2015, by za jego pomocą móc rozliczyć obecny 2014 rok.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram