Franczyza MAIL BOXES ETC.

Informacje podstawowe

Rodzaj sieci
franczyzowa
Zasięg sieci
ogólnokrajowy
Jednostki franczyzowe
3200 - na całym świecie

Finanse

Minimalna kwota
uzależniona od lokalu i wyposażenia
Opłata wstępna
tak
Opłata bieżąca
wyrażana w procentach od obrotu
Opłata marketingowa
wyrażana w procentach od obrotu

Kontakt

Osoba kontaktowa
Dział Rozwoju Sprzedaży
Adres e-mail
Numer telefonu
22 208 29 75
Osoba kontaktowa
Dział Rozwoju Sprzedaży
Numer telefonu
Ulica
Domaniewska 39 A
Miasto
02-672 Warszawa

Opis systemu

Charakterystyka systemu

Mail Boxes Etc. to międzynarodowa, renomowana marka i jedna z największych na świecie sieci franczyzowych specjalizujących się w rozwiązaniach outsourcingowych związanych z kompleksowym zarządzaniem przesyłkami kurierskimi, usługami dla e-commerce, mikrologistyką, poligrafią, drukiem i fullfilmentem.

Usługi MBE kierowane są do małych i średnich przedsiębiorstw, które czerpią korzyści z wysokiego standardu obsługi, dedykowanych rozwiązań w zależności od potrzeb danej firmy oraz wieloletniego doświadczenia grupy MBE w obszarze logistyki, wysyłek kurierskich i poligrafii. MBE Worldwide to obecnie ponad 3 150 punktów franczyzowych w 52 krajach.
Nowi franczyzobiorcy natychmiast rozpoczynają skuteczne zarządzanie regionalnym biurem logistycznym mając silnego partnera u swojego boku.

Co zyskujesz dołączając do MBE?

Dlaczego warto być franczyzobiorcą MBE? Oto kilka powodów:

Korzystne warunki współpracy i korzystanie z globalnych kontraktów.
Dzięki naszym negocjacjom z globalnymi kontrahentami, otrzymujesz preferencyjne warunki współpracy, co pozwala Ci narzucać wysoką marżę, a w następstwie maksymalizować zyski.

● Innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Będziesz korzystać z naszych rozwiązań technologicznych, które usprawnią Twoją pracę. Oferujemy innowacyjny system operacyjny, a także dedykowany system CRM do obsługi i zarządzania cyklem życia Klientów, umożliwiający m.in. tworzenie dedykowanych kampanii marketingowych.

● Narzędzia ułatwiające współpracę z klientami biznesowymi.
Twoi Klienci e-commerce będą mogli zaś skorzystać z wtyczek internetowych, dzięki którym automatycznie będziesz mógł generować etykiety wysyłkowe, oszczędzając czas i minimalizując ryzyko błędów. Dysponujemy także portalem Klienta online, dzięki któremu Twoi Klienci będą mogli wygodnie zlecać wysyłki dla Twojego centrum MBE.

● Wsparcie opiekuna.
Przez cały okres współpracy otrzymujesz stałe wsparcie dedykowanego opiekuna, który służy Ci radą i pomocą we wszystkich aspektach prowadzenia działalności.

● Profesjonalne szkolenia operacyjne, sprzedażowe i marketingowe.
Już na samym początku dołączenia do sieci MBE bierzesz udział w kompleksowym, 8-tygodniowym procesie szkoleniowym ze specjalistami MBE, który przygotuje Cię do skutecznego prowadzenia biznesu i wykorzystania wszystkich szans biznesowych oferowanych przez MBE. Następnie, w trakcie prowadzenia biznesu, masz możliwość uczęszczania na dodatkowe warsztaty i szkolenia, a także korzystać z globalnej platformy szkoleniowej, stale zwiększając swoją wiedzę.

● Marketing na każdym poziomie.
Tworzymy ogólnopolskie i lokalne kampanie marketingowe, a także dostarczamy Ci dedykowane materiały promocyjne, które pomogą w promocji Twojego centrum.

● Wsparcie przy wyborze lokalizacji.
Korzystając z precyzyjnych narzędzi geolokalizacyjnych, pomagamy w znalezieniu idealnego miejsca dla Twojego punktu oraz w przygotowaniu lokalu. Analizujemy wybrany przez Ciebie region pod kątem obecności potencjalnych partnerów biznesowych oraz wielkości rynku do zagospodarowania, abyś mógł rozpocząć działalność od razu po dołączeniu do naszej sieci.

● Chłonny rynek do zagospodarowania.
Biorąc pod uwagę przeprowadzone przez nas analizy oraz historię rozwoju marki MBE w innych krajach Europy, Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla ekspansji usług i produktów MBE. Franczyzobiorcy, którzy zdecydują się prowadzić działalność u boku MBE w najbliższych latach, będą brali udział w szerokim rozwoju marki, osiągając tym samym korzyści ekonomiczne i strategiczne.

Dołącz do naszej sieci i przekonaj się, jak wiele możemy zrobić dla Twojego sukcesu!

Przewidywana suma inwestycji

Początkowa inwestycja związana jest z opłatą licencyjną (jest to jednorazowa płatność na rzecz franczyzodawcy w momencie podpisywania umowy franczyzowej) oraz wyposażeniem biura. Koszty związane z przygotowaniem lokalu do rozpoczęcia działalności zależą m.in. od lokalizacji i wielkości biura oraz prawie w całości mogą zostać wyleasingowane – MBE Poland współpracuje z brokerem leasingowym, który może wesprzeć franczyzobiorcę w pokryciu kosztów inwestycji początkowej.

Podstawowe wymagania sieci

Od potencjalnych kandydatów na franczyzobiorcę wymagamy m.in. zaangażowania w prowadzony biznes i gotowość do prowadzenia działań sprzedażowych, które gwarantują stały wzrost biznesu i satysfakcję dla obu stron umowy franczyzowej. Dodatkowo:

● Dostosowany do standardów sieci lokal o powierzchni ok 50-70 m2, który znajduje się na parterze (z witryną i miejscem parkingowym);
● Obsługa klienta zgodna z misją i filozofią firmy;
● Raportowanie oraz stała współpraca z Centralą MBE (w języku polskim);
● miasto o populacji powyżej 50 tys.

Dowiedz się od naszych franczyzobiorców, dlaczego warto zbudować historię swojego sukcesu z MBE!

Izabela Partyka, Kraków

“Dlaczego ten model biznesowy jest dobry? Ponieważ ma kilka branż, które zabezpieczają możliwość przychodów”.

Wojciech Szadziula, Koszalin

“Biznes MBE opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach”.

Leszek Kubiak, Bydgoszcz

“W MBE jestem od 13 lat. Zależało mi na tym aby działać w Sieci międzynarodowej w segmencie B2B”.

Poznaj więcej zalet współpracy na https://www.mbe-franchising.pl/zostan-franczyzobiorca/.

 

Formularz kontaktowy

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design