Bar kanapkowy po polsku

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 marca 2011
Kategoria:
images/stories/niam_niam_logo.jpg

images/stories/niam_niam_logo.jpg

Wywodząca się z Bielska-Białej sieć Niam Niam Grill Panini Bar planuje rozwój w całym kraju. Szacuje okres zwrotu z inwestycji w taki lokal na 6 - 8 miesięcy.

Pierwszy Niam Niam Grill Panini Bar powstał w 2008 r. Dziś działają już trzy takie lokale znajdujące się w Bielsku-Białej i Tychach, w tym dwa franczyzowe. Od paru miesięcy sieć intensywnie promuje swoją ofertę współpracy, gdyż chciałaby pozyskać franczyzobiorców z całej Polski.

- Chcielibyśmy w pierwszej kolejności zaznaczyć mocniej swoją obecność na Śląsku. Aczkolwiek już teraz dostajemy zapytania także z innych regionów, więc myślę, że równolegle nasze punkty będą powstawać w innych częściach kraju. Naszym celem jest osiągnięcie w ciągu kilku lat liczby 30 barów. Rozwojowi naszej sieci będzie sprzyjać dość niska kwota inwestycji oraz stosunkowo niewielka konkurencja w segmencie rynku, w którym działamy oraz najważniejsze - popyt na zdrowie - mówi Izabela Sunjić, manager sieci.

W ofercie Niam Niam Grill Panini bar można znaleźć przygotowywane ze świeżych składników na oczach klientów grillowane kanapki oraz sałatki. Oferta ta podobna jest więc do tej dostępnej m.in. w amerykańskiej sieci Subway, która ma już 37 lokali franczyzowych w Polsce.

- Działamy w oparciu o nasze oryginalne receptury dostosowane do polskiego konsumenta. Zaopatrujemy się u lokalnych dostawców. Ceny w naszych lokalach są podobne do cen w zagranicznych sieciach fast food. Jednak my stawiamy raczej na rozwój w przyulicznych lokalizacjach niż centrach handlowych, gdzie czynsz mógłby się okazać jednak zbyt wysoki w stosunku do przychodów generowanych przez punkt - mówi Izabela Sunjić. Podkreśla ona, że koncept Niam Niam miał pomóc osobom chętnym do prowadzenia własnego biznesu w gastronomii jednocześnie nie drenując ich kieszeni z ostatnich środków na inwestycje.

- W lokalach przyulicznych odczuwalny jest wpływ sezonowości na obroty, np. w grudniu czy styczniu spadają one o ok. 30-40 proc. Ale wiosna czy lato pozwalają na nadrobienie tych słabszych miesięcy. Jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania wszystkich trzech lokali. Co prawda, najnowszy w Tychach działa dopiero od października ubiegłego roku, więc jest jeszcze w fazie rozkręcania działalności, ale otrzymujemy sygnały od naszego franczyzobiorcy, że funkcjonuje coraz lepiej - zapewnia Izabela Sunjić.

Inwestycja w Niam Niam Grill Panini Bar to ok. 50 tys. zł - są to całkowite koszty obejmujące licencję oraz inwestycję w lokal wraz z zatowarowaniem. Według wyliczeń sieci, na zwrot tych środków franczyzobiorca może liczyć w okresie od 6 do 8 miesięcy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram