Bankowym franczyzobiorcom grozi bankructwo??

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 lipca 2009
Kategoria:

kryzys.jpgKryzys finansowy uderzył w ekonomiczne podstawy funkcjonowania bankowych sieci franczyzowych. Przychody bankowych partnerów z miesiąca na miesiąc topnieją, wraz za spadającą akcją kredytową. Jak w tej rzeczywistości odnajdują się franczyzobiorcy?

Dzięki rozwojowi sieci partnerskiej rozwija się znacząca część banków. Własną sieć partnerską ma PKO BP, Pekao SA (w spadku po BPH), BZ WBK (dawny minibank), ING BSK, Polbank, Dominet Bank, mBank, MultiBank, Getin, Invest Bank, eurobank, chce mieć Alior, a nawet... BOŚ Bank.

Banki nie chcą brać na siebie ryzyka i nie udzielają nowych kredytów. Jak podaje portal Bankier.pl okazało się, że sposób na tanią rozbudowę sieci dystrybucji może okazać się pułapką. Jeśli bowiem bank nie zapewni jakiegoś rozwiązania, to franczyzobiorcy albo zbankrutują, albo wcześniej rozwiążą umowy i uciekną. Sytuacja wydaję się być patowa.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram