Bankowiec pilnie poszukiwany

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 czerwca 2008
Kategoria:
Większość banków zwiększyła w ciągu ostatniego roku liczbę swoich placówek. Według zapowiedzi ich sieci będą się w najbliższym czasie nadal intensywnie rozwijały.

Takie systemy jak  Getin Bank, BZ WBK wraz z systemem minibank, Polbank, Eurobank i wiele innych, planują do końca bieżącego roku otworzyć od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych oddziałów, zarówno własnych, jak i franczyzowych. Pojawią się także zupełnie nowi „gracze” na polskim rynku finansowym – Allianz i Alior. Okazuje się tym samym, że pomimo rozwoju bankowości elektronicznej, tradycyjne „okienka kasowe” w dalszym ciągu będą niezastąpione.

Kadra pracownicza.
W przeciwieństwie jednak do bankowości elektronicznej, ta tradycyjna wymaga sporych inwestycji związanych z zasobami ludzkimi. Jak podaje „Rzeczpospolita” przez pierwsze trzy miesiące tego roku zatrudnienie w bankach zwiększyło się o trzy tysiące osób, a po chwilowej stagnacji w tym zakresie w drugim i trzecim kwartale, na koniec grudnia na pewno będą zatrudniały o kilka tysięcy osób więcej niż w marcu.
Najwięcej nowych pracowników w ciągu ostatnich 12 miesięcy zatrudnił BZ WBK (1270 osoby), Euro Bank (807 osób), Lukas Bank (800 osób), GE Money Bank (778 osób), Polbank (751 osób).
Warto zaznaczyć, że dane te uwzględniają jedynie pracowników oddziałów własnych banków, a w większości przypadków rozwój sieci odbywa się również poprzez sieć placówek franczyzowych, w których także pojawi się ogromna ilość wolnych miejsc pracy.

Szansa dla absolwenta.

Jednak znalezienie pracowników o odpowiednich kwalifikacjach nie jest takie proste. Banki coraz częściej starają się podbierać kadrę konkurencji. Bankowcy z kolei, mając świadomość jak duży jest popyt na rynku pracy w ich branży, stawiają coraz większe wymagania, które nie zawsze są jednak do zaakceptowania. Tutaj pojawia się szansa dla absolwentów wyższych uczelni, których banki zatrudniają coraz chętniej. Może nie proponują im najwyższych stawek, ale za to sporo inwestują w ich dalszy zawodowy rozwój.

Katarzyna Strzyż , 02 czerwca 2008

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram