Banki chcą złowić 700 partnerów

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 stycznia 2010
Kategoria:

pieni-dze_logoTo plany zaledwie siedmiu banków, które zdecydowały się nam je ujawnić. W rzeczywistości nowych placówek może powstać w tym roku znacznie więcej.

Najambitniejsze zamiary jeśli chodzi o nowe otwarcia placówek partnerskich mają banki, które dotychczas rozwijały się dość stabilnie, uruchamiając po kilkadziesiąt placówek rocznie. Ten swoisty ranking otwiera Alior Bank, który planuje w tym roku pozyskać aż 200 partnerów do prowadzenia jego oddziałów. W ubiegłym roku było ich 45. Jeśli Aliorowi uda się zrealizować plany, niewątpliwie zostanie rekordzistą, i to nie tylko w skali tego roku, ale równiez kilku poprzednich. Żeby uruchomić placówkę Alior Banku, trzeba dysponowac kwotą ok. 50 tys. zł.

Znacznie niższych nakładów – w granicach 10-12 tys. zł – wymaga sieć Agencji Monetia należąca do Banku DnB Nord. Dysponuje ona już 350 placówkami partnerskimi w całej Polsce, w tym roku chciałaby uruchomić kolejne 130. Dość intensywnie nowych partnerów będzie werbował także BZ WBK – chce ich pozyskać 111, Invest Bank – 100, a także Bank BPH – 80. - Docelowo sieć placówek partnerskich Banku BPH obejmie 350 placówek. W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzenie w placówkach partnerskich takich samych funkcjonalności jak w oddziałach własnych – zapowiada Małgorzata Dłubak, kierownik zespołu prasowego w Banku BPH. Uruchomienie placówki partnerskiej tego banku należy do najdroższych – trzeba wyłożyć na ten cel ok. 120 tys. zł.

Ubiegłoroczny rekordzista Getin Bank, który uruchomił 170 placówek partnerskich, na ten rok planuje ok. 30-50 nowych otwarć. Koszt otwarcia placówki partnerskiej tego banku to ok. 15-30 tys. zł. Jeszcze bardziej stonowane plany ma AIG, które myśli o 15 nowych placówkach partnerskich. Przyłączenie się do tej sieci również nie należy do najtańszych, trzeba się liczyć z inwestycją rzędu 70 tys. zł.

Nie wszystkie banki myślą jednak wyłącznie o rozwoju sieci swoich placówek partnerskich. - Aktualnie wdrażana jest nowa strategia, której część stanowi restrukturyzacja sieci. Pracujemy również nad zmianą modelu partnerskiego – tak o planach BNP Paribas Fortis mówi Joanna Kornaga, inspektor ds. PR w tym banku. Sieć partnerską BNP Paribas Fortis tworzą głównie dawne placówki Dominet. Dalszy rozwój, ale i optymalizcję swojej sieci agencyjnej zapowiada również PKO BP. W ubiegłym roku bank zdecydowanie więcej punktów zamknął niż otworzył.

Jeszcze w tym tygodniu zaprezentujemy pełny raport Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych na temat rozwoju placówek bankowych w Polsce w roku 2009 i 2010.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram