Bank Pocztowy wypowiedział umowę kredytową Polskiemu Jadłu

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 października 2012
Kategoria:
Polskie-Jadlo

Zarząd spółki Polskie Jadło poinformował, że w dniu 2 października br. otrzymał od Banku Pocztowego pismo w sprawie wypowiedzenia umowy o kredyt konsolidacyjny wraz z dalszymi aneksami. Zadłużenie spółki wobec banku wynosi obecnie nieco ponad 9,8 mln zł.

Pismem przesłanym do spółki Polskie Jadło Bank Pocztowy wypowiedział z zachowaniem 7 - dniowego okresu wypowiedzenia w/w umowę kredytową w oparciu o ujawnioną przez spółkę w dniu 28 września br. informację odnośnie złożenia do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki.

Zadłużenie spółki Polskie Jadło wobec Banku Pocztowego aktualnie wynosi 9 806 634,68 zł, w tym odsetki karne liczone od dnia 01 października br. w wysokości 42,60 zł.

Kredyt zaciągnięty w Banku Pocztowym zabezpieczony jest hipotekami nieruchomości położonymi w miejscowościach: Czechowice - Dziedzice, Poczesna k. Częstochowy oraz w miejscowości Gaj k. Krakowa.

O złożeniu wniosku o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu spółka Polskie Jadło spółka poinformowała w piątek 28 września br.  Jednym z istotnych powodów podjęcia takiej decyzji było wypowiedzenie umowy kredytowej rozliczanej we franku szwajcarskim przez Bank BNP Paribas.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram