Bank BPH zamierza szybko odbudować sieć

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 maja 2008
Kategoria:

BPH stawia na ułatwienie klientom dostępu do swoich usług. Mimo inwestycji koszty nie przekroczą jednak przychodów - czytamy w "Rzeczpospolitej".

W tym roku powstanie 40 -50 nowych oddziałów banku, kilkanaście centrów do obsługi małych i średnich przedsiębiorstw oraz dwa dla korporacji (w tym roku zostało już otwartych osiem). Obecnie BPH ma 200 własnych oddziałów. Bank zaczął odbudowywać sieć placówek partnerskich. Po podziale spółki w ubiegłym roku Pekao SA wchłonęło wszystkie agencje BPH. - Mamy już 50 placówek, które działają na zasadzie franchisingu. 40 kolejnych jest prawie gotowych do otwarcia Do końca roku ta sieć będzie liczyć 150 punktów sprzedaży - mówi Józef Wancer, prezes BPH.", czytamy.

"Rzeczpospolita" pisze, że budowa placówek oraz zwiększenie zatrudnienia będzie w tym roku wpływać na wzrost kosztów spółki. Józef Wancer zapewnia, jednak że przychody banku będą przewyższały koszty. -" W żadnych z tegorocznych kwartałów nie będzie strat" - mówi cytowany przez dziennik prezes BPH

"BPH planuje również zaoferować w tym roku usługi leasingowe (po podziale spółka leasingowa BPH znalazła się wgrupie Pekao SA). Bank odbudowuje również bankowość korporacyjną", czytamy dalej.

Na koniec I kwartału 2008 r. skonsolidowany zysk brutto Banku BPH wyniósł 67,8 mln zł i był wyższy o 16% r/r, a zysk netto w wysokości 47 mln zł - o 21%. Liczba klientów detalicznych przyrosła w ciągu pierwszego kwartału o 6 tysięcy. Na koniec marca 2008 r. bank obsługiwał 629 tys. klientów indywidualnych i prawie 70 tys. małych i średnich przedsiębiorstw.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

Na podstawie: www.bankier.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram