Bank BGŻ zapowiada budowę sieci placówek franczyzowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 stycznia 2008
Kategoria:

Bank BGŻ podąża za obecnym trendem branży bankowej i planuje otwarcie kolejnych placówek, głównie franczyzowych.

BGŻ podjął decyzję o silnej ekspansji w 2008 roku i rozpoczyna budowę sieci franczyzowych placówek, których w ciągu półtora roku ma być 150. Głównym kierunkiem rozwoju, jaki zapowiada bank, będą mniejsze miasta i blisko 100 powiatów, w których nie ma jeszcze placówek. Poza otwarciem punktów partnerskich bank BGŻ chce rozszerzyć sieć własną
o kolejne 30 oddziałów, których na dzień dzisiejszy jest 260. Plany są ambitne, jednak prezes banku, Jacek Bartkiewicz podkreśla, że nie można z tym zwlekać jeżeli chcą być konkurencyjni i jednocześnie widoczni dla potencjalnych klientów. Bank planuje ekspansje w mniej znane rejony Polski, gdzie społeczeństwo staje się coraz bardziej zamożne.

Początkowo oferta sieci franczyzowej będzie skromniejsza niż w oddziałach własnych. Franczyzobiorcy przede wszystkim będą zajmować się obsługą klientów detalicznych oraz rynkiem lokalnego biznesu, ale ich lokale prawdopodobnie początkowo nie będą wyposażone w bankomaty. Nieznane są jeszcze dokładne wytyczne i wymagania wobec franczyzobiorców, jednak bank chciałby wejść w długofalową współpracę z partnerami. Równocześnie trwają także prace nad programem lojalnościwoym, który ma zwiększyć motywację partnerów.

Franczyzowe plany rozwoju Banku BGŻ to kolejny przykład silnej walki o klienta w sektorze usług bankowych. Po zapowiedzi planów rozwojowych PKO, GETIN Bank i Polbank przyszła pora na BGŻ.

Kamila Kierzek, 25.01.2008

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram