Bagatt: Dalszy rozwój – tak, ale nie wiadomo czy w tym roku

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 maja 2013
Kategoria:

Sieć obuwnicza Bagatt, która posiada w Polsce cztery sklepy własne, cztery franczyzowe oraz jeden w formacie outlet, planuje dalszy rozwój, także w oparciu o franczyzę. Firma nie zdradza szczegółów na temat najbliższego otwarcia – możliwe, że nowy sklep dołączy do sieci dopiero w przyszłym roku.

Sklepy Bagatt powstają w centrach handlowych budowanych w największych miastach Polski. Ich średnia powierzchnia to około 70 m2. Kolejne sklepy własne i franczyzowe będą otwierane w podobnym formacie, na razie nie wiadomo jednak kiedy.

Od początku lat osiemdziesiątych Bagatt poprzez współpracę franczyzową konsekwentnie buduje sieć sklepów na świecie. Potencjalny franczyzobiorca może liczyć na pomoc przy organizacji nowego punktu sprzedaży, a także oceny miejsca, w którym planowane jest otwarcie sklepu. Firma dokonuje analizy sytuacji rynkowej i istniejącej konkurencji. Opracowuje też dla każdego nowego klienta dostosowany do jego specyfiki biznes plan. Firma oferuje też franczyzobiorcy rozbudowany system informatyczny i pomoc w zarządzaniu już funkcjonującą placówką.

Aby otworzyć sklep franczyzowy Bagatt wymagany jest lokal o powierzchni od 70 do 150 m2. w mieście powyżej 40 tys. mieszkańców. Koszt mebli i wyposażenia sklepu wynosi od 300 do 700 euro za m2. Koszt pierwszej dostawy towaru to wydatek od 40 do 60 tys. euro.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram