Bacówka za zachodnią granicą

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 października 2011
Kategoria:
bacowka_fotkaSieć sklepów oferująca tradycyjne polskie specjały otwiera pierwszą placówkę w Niemczech.

Sklep ruszy jeszcze w listopadzie w miejscowości Herne. Będzie to pierwszy zagraniczny sklep tej sieci. Do tej pory udało jej się otworzyć także 26 jednostek w naszym kraju, z których większość działa na zasadzie franczyzy. Od początku tego roku Bacówka powiększyła się o ok. 10 sklepów.

W sieci dostępne są przede wszystkim wędliny produkowane w miejscowości Rajbrot w Małopolsce. Asortyment rozszerzony jest o takie produkty jak m.in. przetwory, wyroby garmażeryjne, soki, przyprawy czy sery. Do otwarcia Bacówki niezbędny jest lokal o powierzchni ok. 50 mkw., a także kapitał w wysokości ok. 100 tys. zł. Firma coraz chętniej swoje sklepy lokuje w centrach handlowych.

Bacówka nie jest jedyną polską siecią oferującą tradycyjną żywność, która próbuje zawojować zagraniczne rynku. Wcześniej starała się tego dokonać firma Benedicite ze swoimi Produktami Benedyktyńskimi. Sklepy franczyzowe tej sieci powstały w Berlinie i Wiedniu, obecnie jednak żaden z nich już nie funkcjonuje. Sieć tworzą za to 44 placówki w Polsce.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram