Bacówka przekracza plany

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 sierpnia 2010
Kategoria:
bacowka_fotoFirma chciała zakończyć ten rok z liczbą 20 sklepów, ale już we wrześniu będzie ich mieć 21. Jej ekspansja zatacza coraz szersze kręgi, wkrótce bowiem ruszy pierwsza Bacówka nad morzem.

– Współpracujemy z firmą logistyczną, która obsługuje całą Polskę. Tak więc mimo tego, że nasza firma znajduje się w Małopolsce, jej ekspansja nie podlega ograniczeniom terytorialnym. W przypadku najbardziej oddalonej od nas placówki, która powstanie wkrótce w Stargardzie Szczecińskim, bardziej martwiliśmy się o przyjęcie się tam tego typu oferty. Nasi franczyzobiorcy, którzy znają lokalny rynek, są jednak przekonani, że popyt będzie duży, zwłaszcza, że brakuje tam takich sklepów – mówi Dariusz Kucz, dyrektor handlowy Bacówki.

We sklepach Bacówki można kupić przede wszystkim tradycyjne wędliny produkowane w firmowym zakładzie mieszczącym się w miejscowości Rajbrot. Asortyment ten uzupełniają sery górskie, przetwory i wyroby garmażeryjne takie jak pierogi czy naleśniki. Obecnie w sieci działa 17 placówek. Wkrótce dołączą do nich 4 kolejne zlokalizowane w Węgrzcach koło Krakowa (woj. małopolskie), Tarnowskich Górach (woj. ślaskie), Stargardzie Szczecińskim (woj. zachodniopomorskie) oraz w Kielcach (woj. świętokrzyskie).

– Tym samym nasz plan na ten rok zostanie przekroczony. Nie zamierzamy jednak przekraczać go znacząco, zależy nam bowiem na tym, żeby dopilnować tych otwarć, udzielić odpowiedniego wsparcia nowym placówkom – podkreśla Dariusz Kucz.

Aby uruchomić sklep Bacówka, trzeba dysponować lokalem o powierzchni ok. 50 mkw. oraz kapitałem ok. 100 tys. zł. Firma obok delikatesów posiada także koncept gastronomiczny Smak Baca. Obecnie jedyny taki lokal działa w Świeradowie Zdroju. W tym roku miał powstać drugi, w okolicach Krakowa, ostatecznie do inwestycji jednak nie doszło. Projekt Smak Baca na razie jest więc wstrzymany do czasu aż znajdą się kolejni zainteresowani. – Franczyzobiorcy, którzy się do nas zgłaszają, chcą przede wszystkim prowadzić delikatesy – wyjaśnia Dariusz Kucz.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram