AXA widzi potencjał rynku ubezpieczeń

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: AXA

Raport AXA Życie "Czego możesz nauczyć się od seniorów" ukazuje, że istnieje pułap czasowy na rozpoczęcie systematycznego odkładania zasobów na czas radosnego seniorowania. Te dane mogą pobudzić osoby myślące o oszczędzaniu na emeryturę do założeniu polisy i tym samym przyciągnąć nowych klientów do biur agencyjnych.

Zaskakującą obserwacją z badania jest fakt, iż działania przygotowawcze wobec emerytury były rzadko podejmowane przez znaczącą większość (77%) seniorów.

Wśród tych, którzy się przygotowywali, dominowało planowanie czynności i działań, które jako emeryt dana osoba chciałaby wykonywać (14%), działania oszczędnościowe polegające na odkładaniu pieniędzy (11%) oraz psychiczne oswajanie się z przyszłością i myślą o zbliżającej się emeryturze (9%).

Według dr Leszka Mellibrudy, psychologa społecznego i biznesu, te obserwacje mogą być ważną inspiracją dla trzydziestoparoletniej „młodzieży", która może poszerzyć grono klientów agencji ubezpieczeniowych.

INK

Osoby zainteresowane współpracą biznesową z  AXA zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram