AXA poszukuje silnie zmotywowanych franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 maja 2013
Kategoria:

AXA, światowy lider branży ubezpieczeniowej i finansowej funkcjonuje już w 57 krajach na 5 kontynentach. W Polsce od kilku lat firma ambitnie realizuje plan ekspansji, przez cały czas poszukując kolejnych franczyzobiorców.

Pierwszy oddział franczyzowy AXA otworzyła w 2009 r. w Łodzi. Dzisiaj funkcjonuje około 40 placówek franczyzowych firmy i ta liczba ma stale rosnąć.

Każdy oddział franczyzowy jest podzielony na dwie części – front-office (recepcja i pokój rozmów z klientem) i część back-office (pokój dla pracowników, dyrektora, pomieszczenie socjalne). Całość mieści się średnio na powierzchni 60 m2.

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny placówek franczyzowych jest identyczny jak własnych, tylko są one zazwyczaj o wiele mniejsze. Koszty wizualizacji wewnętrznej i zewnętrznej pokrywa AXA. Firma dostarcza też meble, plafony, tabliczki i materiały marketingowe. Przygotowuje też specjalny „pakiet powitalny” dla franczyzobiorcy, w którym znajdują się m. in zasady współpracy, informacje o produktach, zagadnienia dotyczące procesów i etyki. Franczyzobiorca otrzymuje prowizję za sprzedaż produktów. Zatrudnia często własnych pracowników albo na umowę o pracę lub w ramach działalności gospodarczej.
.
AXA zawiera umowę z franczyzobiorcą, na podstawie której może on sprzedawać paletę produktów AXA w obszarze ubezpieczeń na życie, emerytalnych, korporacyjnych, majątkowych czy grupowych.

Przewidywany koszt inwestycji to ok. 40 tys. zł. Firma nie pobiera opłaty licencyjnej, a opłata bieżąca negocjowana jest indywidualnie. AXA stawia na franczyzobiorców legitymujących się doświadczeniem w sektorze usług ubezpieczeniowych lub finansowych i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, zdeterminowanych, niekaranych – jednym słowem gotowych na sukces.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram