Auto-Spa zadebiutuje na NewConnect

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 kwietnia 2012
Kategoria:
auto_spa_m

W pierwszej połowie kwietnia 2012 spółka Auto-Spa, operator ogólnopolskiej sieci myjni bezdotykowych, zadebiutuje na NewConnect. W ramach przeprowadzonych ofert prywatnych firma Auto-Spa pozyskała ponad 2,6 mln zł.

 

Pozyskany kapitał przeznaczony będzie na realizację strategii rozwoju, która zakłada zwiększenie liczby obiektów własnych (celem spółki jest zbudowanie największej ogólnopolskiej sieci myjni bezdotykowych) oraz na inwestycje w ich wyposażenie i technologię, zwiększenie liczby obiektów franczyzowych (docelowo firma planuje otwarcie 100 myjni partnerskich), pozyskanie nowych partnerów strategicznych (mi.in. współpraca ze stacjami benzynowymi), kontynuacja współpracy z sieciami handlowymi (kluczowi parterzy to TESCO i POLOmarket).

Auto-Spa zajmuje się budową, sprzedażą i zarządzaniem siecią myjni bezdotykowych działających pod tą samą marką. Pierwszy obiekt został uruchomiony w 2009 roku, a obecnie w ramach sieci funkcjonują 32 myjnie, w tym 8 franczyzowych. Model biznesowy Grupy przewiduje, że znaczna część myjni znajdować się będzie przy supermarketach, w tym przede wszystkim przy obiektach sieci TESCO i POLOmarket, z którymi Auto-Spa nawiązało strategiczną współpracę.

Myjnie bezdotykowe działają w Polsce od kilkunastu lat, a w ostatnim czasie obserwuje się niezwykle dynamiczny ich rozwój. Zasłynęły one przede wszystkim ze względu na cenę, czas trwania usługi i łatwość użytkowania. Na podstawie badań rynkowych ocenia się, że średni czas mycia pojazdu zajmuje ok. 8-9 minut. Krótszy niż w przypadku myjni panelowej czas mycia oznacza efektywniejsze zużycie wody, detergentów i energii, co ma zasadniczy wpływ na koszt usługi. Ten fakt docenili klienci, którzy pomimo kryzysu chętnie korzystali z myjni bezdotykowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram