Auto-Spa jeszcze w tym roku na NewConnect

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 maja 2011
Kategoria:
auto_spa_logo

auto_spa_logo

Sieć myjni bezdotykowych właśnie rozpoczęła ofertę prywatną akcji, z której chce pozyskać do 8 mln zł na dalsze inwestycje.

Celem Auto-Spa jest zbudowanie największej sieci myjni na terenie Polski. Obecnie ma 16 własnych obiektów, które są w eksploatacji, zaś taka sama ilość jest już w trakcie budowy. Jeszcze w tym roku mają się rozpocząć prace budowlane w 39 nowych lokalizacjach.

Ważnym elementem strategii spółki jest franczyza. Do końca 2011 roku ma rozpocząć działalność 30 myjni w tej formule, a w kolejnych latach ich liczba ma przekroczyć 100. Do tej pory firma Auto-Spa pozyskała dwóch franczyzobiorców, zaś system franczyzowy posiada od marca br.

Auto-Spa zapewnia, że prowadzenie myjni bezdotykowej do biznes charakteryzujący się bardzo wysoką rentownością. Najważniejsze koszty działalności to: chemia i media (pochłaniają blisko jedną trzecią wartości przychodów), dzierżawa terenu oraz serwis. Wszystkie one łącznie nie przekraczają połowy przychodów z mycia pojazdów. Myjnie uzyskują 51 proc. marży EBITDA.

Spółka niedawno podała wyniki za 2010 rok. Jej przychody wyniosły 12,5 mln zł, zaś zysk netto 2,1 mln zł. Ten rok ma być dużo lepszy i zakończyć się przychodami na poziomie 21,2 mln zł oraz zyskiem netto w wysokości 5,5 mln zł. W 2013 roku ma to odpowiednio być 31,5 mln zł oraz 9,8 mln zł.

Postępy w realizacji tych prognoz będzie można już wkrótce śledzić na bieżąco w raportach giełdowych spółki. Auto-Spa zamierza bowiem jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. 25 maja rozpoczęły się zapisy na akcje spółki w ramach prywatnej emisji, potrwają one do 10 czerwca. Spółka chce pozyskać z emisji do 8 mln zł.

Polscy franczyzodawcy w związku z dynamicznymi planami rozwoju coraz chętniej decydują się na pozyskiwanie finansowania poprzez wejście na giełdę. Franczyzobiorcy zyskują w ten sposób dostęp do bieżących i pewnych danych o kondycji, finansach oraz rozwoju spółki, z którą chcą związać swoje biznesowe życie.

Obecnie na NewConnect notowanych jest już kilkanaście spółek rozwijających się poprzez franczyzę, reprezentujących takie branże jak np. agencje nieruchomości (Emmerson, Północ), handel sprzętem IT (Divicom, InwazjaPC), gastronomia (Sakana, Maxipizza) czy też usługi dla biznesu (Blue Tax Group, Lauren Peso). Kolejnych kilkunastu franczyzodawców notowanych jest na rynku głównym GPW, w tym sieci stacji paliw Orlen i Lotos oraz giganci branży odzieżowej i obuwniczej, jak np. LPP (marki Reserved, Cropp, House), NG2 (CCC), Gino Rossi czy Redan (Top Secret, Troll). Debiuty mają w planach takie sieci jak Wittchen (rynek główny GPW), Multifoood STP czy Gorąco Polecam Nowakowski (NewConnect).

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram