ATC Cargo zadebiutowało

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 czerwca 2010
Kategoria:
cargoSpółka logistyczna, która jako pierwsza w tej branży w Polsce zamierza budować sieć franczyzową, zadebiutowała w piątek na New Connect. Jej plany co do pozyskania kapitału na poziomie 2,5 mln zł powiodły się.

Emisja akcji ATC Cargo, spółki specjalizującej się w organizacji transportu międzynarodowego, była jedną z większych na rynku New Connect. Wyemitowała ona bowiem 500 tys. akcji po 5 zł za sztukę. Zapisało się na nie 19 inwestorów, którym przypadły do gustu plany rozwoju spółki, zakładające m.in. budowę sieci franczyzowej. Był to jeden z głównych celów emisyjnych. Przypomnijmy, że budową systemu franczyzowego dla ATC Cargo zajmuje się Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych (ARSS).

ATC Cargo już od 2008 r. rozwija w Polsce sieć oddziałów. Poza Gdynią, gdzie mieści się jej siedziba, posiada placówki w Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Zielonej Górze i Toruniu. Spółka ma już ponad 400 klientów korporacyjnych.

– Pracujemy nad rozwojem struktury terenowej, co głównie przełoży się na zwiększenie portfela zleceń oraz wzrost przychodów. Kolejnym krokiem będzie rozwój naszych struktur za granicą. Zamierzamy powoływać spółki zależne, które pozwolą nam realizować część prac obecnie zlecanych podwykonawcom, co docelowo będzie miało bardzo duży wpływ na osiąganą rentowność – powiedział Artur Jadeszko, prezes ATC Cargo.

Spółka może pochwalić się dynamicznie rosnącymi rok do roku przychodami. Mimo iż kryzys w branży logistycznej był widoczny, nie odbił się on na wynikach ATC Cargo. Po pięciu miesiącach tego roku firma osiągnęła przychody na poziomie 28,2 mln zł oraz zysk netto w wysokości 605 tys. zł. Oznacza to, że zysk w tym okresie był już dwukrotnie wyższy niż w cały roku 2009. Przychody zaś były bliskie tego poziomu (w ubiegłym roku wyniosły 35,6 mln zł). W całym 2010 r. spólka chce uzyskać ok. 50 mln zł przychodów i ok. 1 mln zł zysku netto.

– Obecność na New Connect traktujemy jak pewien etap. Na pewno w perspektywie dwóch lat będziemy się chcieli przenieść na rynek główny GPW. Szczególnie, że spodziewamy się bardzo istotnego wzrostu przychodów i generowanego zysku netto – podsumował Artur Jadeszko.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram