ATC Cargo pozyska środki na rozwój franczyzy

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 kwietnia 2010
Kategoria:
atc_logo_200Jedna z największych firm logistycznych w kraju planuje prywatną emisję akcji o wartości 2,5 mln zł oraz debiut na New Connect. Część pozyskanych środków przeznaczy na budowę i rozwój systemu franczyzowego.

ATC Cargo specjalizuje się w oferowaniu kompleksowych rozwiązań logistycznych, realizowanych na wszystkich szerokościach geograficznych. Klientami firmy są duże międzynarodowe koncerny, wśród nich IKEA, krajowi liderzy na swoich rynkach, a także małe i średnie firmy z wielu krajów świata. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej firmie udaje się uzyskiwać bardzo dobre wyniki.

- Naszą działalność cechują wysokie przychody, które w 2009 roku wyniosły 35,6 mln zł. Oprócz tego całkiem dobra rentowność – w 2009 roku wypracowaliśmy 301,3 tys. zł zysku netto dla akcjonariuszy. Należy jednak nadmienić, iż zysk taki został osiągnięty w sytuacji, gdy rynek stopniał o 25 proc., a stawki za niektóre usługi zostały zredukowane nawet pięciokrotnie w stosunku do roku 2008. Wypracowany wynik to efekt systematycznej pracy spółki, która potwierdza utrzymujący się od kilku lat trend wzrostu wyników. Spodziewamy się, że tak samo będzie w roku bieżącym -  mówi Artur Jadeszko, prezes ATC Cargo S.A. Spółka prognozuje, że w 2010 r. osiągnie 50 mln zł przychodów (+ 40 proc.) oraz ponad 1 mln zł zysku netto (+ 244 proc.).

Jeszcze w kwietniu ATC Cargo przeprowadzi prywatną emisję akcji, z której pozyska 2,5 mln zł, w maju zaś wejdzie na New Connect. Pozyskane od inwestorów środki z obecnej i przyszłych emisji akcji firma chce przeznaczyć głównie na: rozbudowę i wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem; rozbudowę aplikacji klienckich B2B, na które otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej; budowę i wdrożenie systemu franczyzowego; rozwój struktur. - Realizacja tych założeń pozwoli nam na istotne zwiększenie mocy przerobowych i dalszy wzrost skali działalności. To z kolei pozytywnie odbije się na wynikach – komentuje Artur Jadeszko. Budową systemu franczyzowego dla ATC Cargo zajmuje się Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych (ARSS).

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram