Apteki są odporne na kryzys

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 sierpnia 2009
Kategoria:
apteka.jpg

apteka.jpgZ rynku docierają optymistyczne wiadomości. Branża farmaceutyczna jest na stabilnym poziomie. Ilość aptek z roku na rok rośnie, wyniki ze sprzedaży wzrastają.

Choć wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek spadła w lipcu 2009 roku, w porównaniu z poprzednim miesiącem, o około 7 proc., to w ujęciu rok do roku, sprzedaż wzrosła o 9,2 proc. Jak poinformował w czwartkowym komunikacie IMS Heath, po siedmiu miesiącach 2009 roku wartość rynku aptecznego wzrosła o około 10 proc. do około 12,4 mld zł. Wniosek z tego tak: rynek aptekarski nie musi obawiać się kryzysu, na lekach ludzie oszczędzają dopiero w ostateczności.

Jeszcze niedawno franczyza w branży aptekarskiej była w Polsce mało popularna. Jak to wygląda dziś? W Polsce poprzez rozbudowę sieci rozwija się m.in. apteka Arnika. Pierwszy punkt powstał w 1999r w Olsztynie. Na razie sieć liczy 15 punktów własnych. Sieć obecna jest głównie na Warmii i Mazurach, ale także: w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie oraz w Białymstoku. W tym roku sieć planuje otwarcie kilku aptek franczyzowych, w przyszłym około 20. Ofertę franczyzową dla istniejących aptek i osób zamierzających otworzyć aptekę lub punkt apteczny ma także Apteka Bursztynowa. Także koncern ACP Pharma, przy pomocy ARSS zdecydował na budowę systemu franczyzowego aptek działających pod marką Mediq Apteka.

FwP, 6 sierpnia 2009r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram