Apetyt na delikatesy coraz większy

Data dodania: 17 sierpnia 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Organic Farma Zdrowia
Firma planuje również nawiązać współpracę z właścicielami już istniejących sklepów z ekologiczną żywnością.

Pierwsza w Polsce największa sieć eko-delikatesów zakończyła pierwsze półrocze wzrostem sprzedaży i zapowiedziała dalszy rozwój w oparciu o system franczyzowy.

Pierwsze półrocze 2016 roku Grupa Organic Farma Zdrowia zakończyła sprzedażą w wysokości 47 mln złotych co oznacza 19,2% wzrostu w porównaniu do I półrocza 2015 roku. Wzrost ten został osiągnięty w głównej mierze w spółce dystrybucyjnej Eko-Wital, która osiągnęła 22,8 mln zł sprzedaży i 51% wzrostu, przy 27,7 mln zł sprzedaży Spółki Organic Farma Zdrowia z 2% wzrostu (wzrost LFL wyniósł 3,3%).

Wypracowany zysk EBITDA wyniósł 1,8 mln zł i był o 7% niższy od zeszłorocznego. Powodami spadku rentowności był jednorazowy odpis w spółce Organic Farma Zdrowia w kwocie 88 tys. zł, związany z zamknięciem nierentownego sklepu w Trójmieście, znaczącym wzrostem wynagrodzeń pracowniczych, wzrostem kosztów czynszów ze względu na zwiększony o prawie 30 gr koszt zakupu euro oraz lekkim zmniejszeniem marży ze względu na wyższe koszty zakupu towarów importowanych.

Delikatesy mają pierwszych franczyzobiorców

Z nowymi partnerami otworzymy dwa sklepy w Kielcach i jeden w Wołominie k. Warszawy. W przygotowaniu są również kolejne umowy dla nowych lokalizacji tj. w stolicy i Krakowie. Nasi franczyzobiorcy będą mogli korzystać z trzydziestoletniego doświadczenia i wsparcia firmy EcorNaturaSi – powiedział nam Robert Zarzycki-Cwil, manager ds. franczyzy Organic Farma Zdrowia.

Firma planuje również nawiązać współpracę z właścicielami już istniejących sklepów z ekologiczną żywnością, którzy chcieliby działać pod szyldem OFZ na zasadach twardej lub miękkiej franczyzy. Minimalna kwota inwestycji w sklep w zależności od stanu i wielkości lokali wynosi 100 tys. zł netto. 

Organic Farma Zdrowia to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 36 sklepów stacjonarnych i sklepu internetowego. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy spółka zamknęła cztery nierentowne sklepy.
Od  6  lipca  2016 roku większościowym udziałowcem Organic Farma Zdrowia jest największy dystrubutor i detalista żywności ekologicznej we Włoszech spółka ECORNATURASÌ S.P.A. z siedzibą w Weronie.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram