Twój Robot pozyskał inwestora

Autor: Redakcja
Kategoria:

Branża edukacyjna z zakresu programowania stale się poszerza. Zauważył to prywatny inwestor Krzysztof Szczawiński i zdecydował się postawić na biznes z przyszłością - firmę Twój Robot, która już od dziesięciu lat promuje nauki ścisłe wśród dzieci.

Krzysztof Szczawiński posiada ogromne doświadczenie z zakresu funduszy hedgingowych i inwestycyjnych. W Londynie pracował m.in. jako executive director w JPMorgan czy trader w Galdman Sachs. Obecnie, jako prywatny inwestor rozpoczął współpracę z marką Twój Robot. Jak sam mówi, celem inwestycji jest rozwój w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Inwestycja w TwojRobot.pl wynikała przede wszystkim z chęci wspierania rozwoju modelu edukacji pozaszkolnej, tematycznej, odbywającej się na zasadzie zaangażowania w jakąś dziedzinę i zgłębiania jej poprzez praktykę, realizację projektów od początku do końca. Tak, według mnie powinna wyglądać edukacja przyszłości, a TwojRobot.pl realizuje to dodatkowo poprzez atrakcyjną zabawę i to w dziedzinie, która jest nie tylko modna, ale realnie potrzebna i przyszłościowa. Słowem, firma jest skazana na sukces – przyznaje Szczawiński.

Nowe plany rozwojowe zakładają powstanie 60 placówek zagranicznych do 2018 roku. Firma jest zainteresowana rozwojem zarówno w Europie, jak i na innych rynkach. Co więcej, prowadzone są intensywne prace nad rewolucyjnym programem zajęć, który wprowadzi nauki ścisłe w nowy wymiar edukacji. Poszerzenie oferty o innowacyjne usługi wiąże się z wyraźnym zyskiem i szansą dla wszystkich obecnych oraz przyszłych franczyzobiorców.

Nauki ścisłe w formie zabawy

Marka Twój Robot już od 10 lat zajmuje się promowaniem i realizacją nauk ścisłych wśród dzieci w formie zabawy. Od 2012 roku rozwija sieć franczyzową i obecnie prowadzi zajęcia w ponad 80 lokalizacjach w Polsce, które są zarządzane przez 20 franczyzobiorców. Firma realizuje swoje cele i powiększa działania na terenie kraju, a dzięki najnowszej inwestycji, także poza jego granicami.

Firma oferuje oparte na autorskim programie zajęcia z programowania i budowania robotów LEGO dla dzieci w wieku przedszkolnym, aż do gimnazjalnego. Dzieci w ramach kursu zapraszane do tworzenia, rozwijania się, a także do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie.
O rozpoznawalności marki Twój Robot świadczyć może organizowane spotkanie dla dzieci i rodziców, które na Politechnice Warszawskiej co roku gromadzi setki osób.

TwojRobot.pl wyróżnia się fantastycznym zespołem - tak założyciel, jak i obecna prezes są pasjonatami swojej dziedziny - oboje nie tylko studiowali robotykę, ale firma wyrosła wręcz jako przedłużenie przez wiele lat uprawianego hobby - uczestnictwa w zawodach w konstrukcji robotów itd.  Pragną przekazać podzielić się swoją pasją z jak największą liczbą dzieci. Ta motywacja jest widoczna w całej konstrukcji programu edukacyjnego - nic dziwnego, że dzieciaki tak się w to angażują – dodaje inwestor.

Dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu

Zaangażowanie anioła biznesu w markę Twój Robot oznacza dla edukacji zdecydowany krok ku przyszłości. Umiejętności ścisłe są odpowiedzią na zdecydowany rozwój technologii. Dzieci ucząc się podstaw programowania są w stanie tworzyć własne gry, aplikacje. Praktyczna wiedza, którą zyskają w czasie kursu, pozwoli im nie tylko rozwijać kreatywność, wyobraźnię, oswoić się z logiką i zmienić cały sposób myślenia, ale także odnaleźć się na przyszłym rynku pracy. 

Widocznie zauważalne jest rosnące zapotrzebowanie na zawody, w których niezbędna jest wiedza z programowania. To właśnie inżynierowie i informatycy mają tę moc zmiany otaczającego nas świata. Dlatego coraz częściej tematem edukacji najmłodszych interesują się ministerstwa państw, które szukają odpowiedzi na problem niszy fachowców tej branży. Bez wątpienia robotyka jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się i potrzebnych gałęzi przemysłu. Zabawa poprzez naukę wydaje się być rozwiązaniem, które pozwoli przygotować dzieci na wyzwania XXI wieku.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram