AmRest został masterfranczyzobiorcą Pizza Hut w Niemczech

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Pizza Hut
AmRest został masterfranczyzobiorcą Pizza Hut w Niemczech

Od 1 sierpnia br. AmRest jest wyłącznym masterfranczyzobiorcą restauracji Pizza Hut w Niemczech – podała spółka w komunikacie.

Zgodnie z umową podpisaną przez AmRest i Yum Restaurants International Holdings, AmRest staje się wyłącznym masterfranczyzobiorcą 67 restauracji Pizza Hut z obsługą kelnerską, lokali zajmujących się dostawą pizzy oraz restauracji Express prowadzonych obecnie przez subfranczyzobiorców w Niemczech.

Spółka nabywa również prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz podmiotów trzecich. Umowa została zawarta na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia.

W komunikacie zaznaczono, że po wejściu w życie umowy franczyzowej AmRest będzie zobowiązany do otwierania i prowadzenia restauracji Pizza Hut typu Dine in, Express oraz Delivery zgodnie z ustalonym planem rozwoju, który zawiera minimalną liczbę otwarć w poszczególnych latach obowiązywania umowy. Jak informuje spółka, intencją AmRest jest otwarcie na rynku niemieckim ponad 150 restauracji Pizza Hut w okresie 5 lat.

W roku 2016 sieć wygenerowała sprzedaż systemową na poziomie ok. EUR 55 mln (239 mln zł). Szacowane skonsolidowane przychody wyniosły zaś około 4 mln EUR (ok. 17,4 mln zł).

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram