AmRest znów na zakupach

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: AmRest

Tym razem AmRest wybrał się na zakupy do Hiszpanii. AmRest Tag, S.L.U., spółka w 100% zależna od AmRest Holdings SE podpisała wiążącą ofertę z Bloom Motion, S.L. oraz Panem Johann Spielthenner określającą główne warunki, na jakich ma dojść do nabycia przez AmRest Tag wszystkich udziałów w spółkach Bacoa Holding, S.L. i Black Rice, S.L.

Przejmowane spółki prowadzą sieć sześciu restauracji segmentu „premium burger” pod marką BACOA w Hiszpanii (w Barcelonie i Madrycie), zarówno w formacie restauracji własnych jak i franczyzowych.

Oferta zakłada cenę zakupu wynoszącą ok. 3,7 miliona euro, skorygowaną o saldo gotówki i zadłużenia.
Intencją stron jest finalizacja transakcji w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Dodatkowo AmRest inwestuje w Glovo, wiodącą hiszpańską platformę do zamawiania posiłków online. Na mocy zawartej umowy AmRest został jednym ze współudziałowców Glovo i zagwarantował  Spółce miejsce w zarządzie firmy. To kolejna w ostatnim czasie znacząca inwestycja firmy  w segment agregatorów gastronomicznych. W ubiegłym roku Spółka zakupiła 51% udziałów  w portalu Pizzaportal.pl, będącej wcześniej własnością Delivery Hero GmbH.

Glovo to hiszpański agregator założony w 2015 roku w Barcelonie przez Oscara Pierre'a. Od  tego czasu platforma stała się najpopularniejszym agregatorem w swoim kraju oferującym  m.in. usługi dostawy posiłków do domu. W ostatnim czasie firma rozszerzyła działalność na inne  państwa europejskie, takie jak Francja czy Włochy, i obsługuje miesięcznie około miliona  zamówień od klientów.
Inwestycja AmRest w segment zamówień online w Hiszpanii - drugim  co  do  wielkości rynku w portfelu Spółki – jest  kolejnym  krokiem  w  realizacji  strategii  rozwoju  platform  cyfrowych.
W ocenie firmy jest to również rozpoczęcie długofalowej współpracy z partnerem, który ma potencjał zostać kluczowym graczem w segmencie agregatorów gastronomicznych w Europie.

Adam Sawicki, członek zarządu ds. cyfryzacji w AmRest, powiedział:"Partnerstwo  z  Glovo to  niezwykle silne połączenie jednego z czołowych agregatorów oraz wiodącego operatora sieci restauracji w Europie. Widzimy ogromny potencjał do rozwoju, jakie tworzy ta współpraca dla obu stron”.

Oscar Pierre, współzałożyciel i dyrektor generalny Glovo powiedział: „Z  radością  witamy  AmRest  w  gronie akcjonariuszy.  Jesteśmy  przekonani,  że  wsparcie i doświadczenie jednej z najważniejszych firm w branży restauracyjnej w Europie wzmocni dynamiczny rozwój naszego biznesu. Udział AmRest niewątpliwie przyczyni się do dalszego optymalizowania platformy, jak i poszerzenia oferty dla naszych kluczowych odbiorców.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram