Amrest kupi sieć restauracji KFC w Niemczech

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: KFC

AmRest Holdings kupi od Kentucky Fried Chicken 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim za około 10,3 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona w dniu zakończenia transakcji. Szacowane przychody nabywanych restauracji za okres 12 miesięcy, kończących się 31 sierpnia 2016 roku, wyniosły 27,4 mln euro (ok. 121,5 mln zł) - zaznaczyła spółka.

Transakcja ma zostać zamknięta w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jest ona uzależniona m.in. od uzyskania zgód właściwych organów antymonopolowych i podpisania dodatkowych umów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania restauracji. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych AmRestu.

Zdaniem zarządu duży potencjał rynku do rozwoju marki w połączeniu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem AmRest w prowadzeniu restauracji KFC, pozwoli na kilkukrotne zwiększenie skali działalności w tym obszarze w nadchodzących latach - napisano w komunikacie.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram