Amrest kupi sieć restauracji KFC w Niemczech

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 grudnia 2016
Kategoria:
Foto: KFC

AmRest Holdings kupi od Kentucky Fried Chicken 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim za około 10,3 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona w dniu zakończenia transakcji. Szacowane przychody nabywanych restauracji za okres 12 miesięcy, kończących się 31 sierpnia 2016 roku, wyniosły 27,4 mln euro (ok. 121,5 mln zł) - zaznaczyła spółka.

Transakcja ma zostać zamknięta w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jest ona uzależniona m.in. od uzyskania zgód właściwych organów antymonopolowych i podpisania dodatkowych umów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania restauracji. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych AmRestu.

Zdaniem zarządu duży potencjał rynku do rozwoju marki w połączeniu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem AmRest w prowadzeniu restauracji KFC, pozwoli na kilkukrotne zwiększenie skali działalności w tym obszarze w nadchodzących latach - napisano w komunikacie.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram