AmRest jest gotowy do rozmów

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 lutego 2009
Kategoria:

Sphinx musi spróbować zmniejszyć poziom zadłużenia, ustalić na nowo kalendarz płatności bankowych i zwiększyć zyskowność poprzez zamknięcie tych restauracji, które nie przynoszą zysku w oczekiwanej wysokości. – powiedział w rozmowie z gazetą giełdy „Parkiet” Henry McGovern, prezes AmRestu.

Jego zdaniem Sphinx powinien przede wszystkim zakończyć kosztowną działalność na Węgrzech i w Czechach oraz sprzedać sieć Chłopskie Jadło. Jego zdaniem przepływy gotówki (cash flow) muszą w końcu być kontrolowane, między innymi poprzez lepszą egzekucję zapisów zawartych w umowach franczyzowych. Trzeba też zatrzymać negatywny trend, jeśli chodzi o sprzedaż i oczywiście liczbę klientów. McGovern przyznaje na łamach „Parkietu”, że Sphinx powinien zająć się również odbudowaniem nadszarpniętego zaufania do marki. Zapewnił, że AmRest jest przygotowany zarówno do odsprzedaży akcji Sfinksa panu Morawskiemu, jak i do współpracy z nim oraz z innymi udziałowcami. Jak dodał, chęć przejęcia Sfinksa  nie wynika z chęci przejęcia dobrych lokalizacji.
Na pytanie dziennikarza, jak Henry McGovern ocenia dalsze możliwości rozwoju grupy AmRest w Polsce, ten odpowiedział, że AmRest jest firmą, którą charakteryzuje wzrost. Jego zdaniem nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że spółka utrzyma jego dotychczasową dynamikę.

Agnieszka Grabuś, 26 lutego 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram