AmRest che rozwijać sieć Pizza Hut w Rosji

Data dodania: 26 kwietnia 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Pizza Hut
AmRest che rozwijać sieć Pizza Hut w Rosji

AmRest chce rozwijać popularną sieć pizzerii za naszą wschodnią granicą. Stara się o prawa master-franczyzobiorcy  na rynku rosyjskim oraz nabycie 18 restauracji Pizza Hut prowadzonych przez PH Russia.

AmRest podpisał wstępne wiążące porozumienia z Pizza Hut Europe Sarl US Branch i Yum Restaurants International Russia and CIS LLC, określające główne warunki, na jakich ma dojść do zawarcia transakcji, której przedmiotem będzie uzyskanie przez spółkę zależną AmRest praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku rosyjskim oraz nabycie 18 restauracji Pizza Hut prowadzonych przez PH Russia.

W wyniku planowanej transakcji podmiot kontrolowany przez AmRest stanie się master-franczyzobiorcą 36 restauracji prowadzonych obecnie przez licznych sub-franczyzobiorców w Rosji, a także nabędzie prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz osób trzecich (tzw. subfranczyza). Dodatkowo spółka zależna przejmie 18 restauracji własnych znajdujących się na terytorium Rosji – napisano w komunikacie.

Cena zakupu będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które zostanie przeprowadzone przez AmRest.

Intencją stron jest podpisanie oraz finalizacja umów nie później niż do 30 września 2017 roku. W przypadku, gdy do tego dnia nie dojdzie do zawarcia umów, porozumienie ulegnie rozwiązaniu (chyba, że strony postanowią inaczej) – podała spółka.

W ocenie zarządu AmRest, marka Pizza Hut ma duży potencjał do rozwoju w Rosji. Uzyskanie praw master-franczyzobiorcy przyczyni się do zacieśnienia partnerstwa z Yum! Brands oraz umocni pozycję AmRest na rosyjskim rynku restauracyjnym.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram