Amerykańska wypożyczalnia samochodów w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 czerwca 2008
Kategoria:
Amerykańska spółka Dollar Thrifty Automotive Group, operator sieci wypożyczalni samochodowych Dollar Rent A Car i Thrifty Car Rental ogłosiła wczoraj, że placówki zarządzanych przez nią marek otwierane będą w Polsce.

Dollar Thrifty Automotive Group jest właścicielem i operatorem sieci wypożyczalni samochodów Dollar Rent A Car i Thrifty Car Rental na całym świecie. Jest jedną z największych tego typu firm na świecie zarządzających łącznie blisko 2000 wypożyczalni własnych i franczyzowych działających w ponad 70 krajach. W samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie działa ponad 800 placówek. Teraz, za sprawą umowy master franczyzy podpisanej z warszawską firmą Armada Fleet Management, placówki Dollar Rent A Car i Thrifty Car Rental obecne będą także w Polsce.

Armada Fleet Management jest piątą co do wielkości, polską firmą zajmującą się wynajmem długo i krótkoterminowym samochodów. Firma ma podpisane umowy najmu długoterminowego na przeszło 3000 samochodów. Posiada także ok. 150 szt. samochodów Toyota przeznaczonych do wynajmu krótkoterminowego zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom gospodarczym.

Pierwsza wypożyczalnia amerykańskiej sieci otwarta została na lotnisku Lecha Wałęsy w Gdańsku, kolejna na lotnisku w Katowicach. Dalsze plany zakładają otwarcie jeszcze trzech wypożyczalni do końca tego roku – jednej na lotnisku Okęcie i dwóch zlokalizowanych na terenie Gdańska i Warszawy.

Jeff Cerefice, wiceprezes DTG Global Franchise Operations and Development powiedział, że firma jest dumna z faktu, że jej marki będzie w Polsce reprezentowała tak firma o pozycji tak silnej, jaką ma Armada Fleet Management. Podkreślił, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Unii Europejskiej i podjęta współpraca będzie dla marek Dollar i Thrifty doskonałą okazją do zbudowania silnej pozycji na tym dobrze prosperującym rynku.

Spółce Armada Fleet Management współpraca z międzynarodowym franczyzodawcą pozwoli zintensyfikować proces penetracji rynku wynajmu krótkoterminowego pojazdów. Strategia firmy rozwoju zakłada sukcesywne uruchamianie kolejnych biur w miastach na terenie całej Polski, w tym oczywiście na lotniskach.

Agata Zarębska 17 czerwca 2008 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram