Amerykańska kawiarnia z pierwszym lokalem

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 września 2015
Kategoria:
Foto: Dairy Queen

Foto: Dairy Queen

Zgodnie z zapowiedzią w piątek ruszył pierwszy lokal amerykańskiej sieci, która weszła do Polski za pomocą franczyzy.

W Warszawie otwarto pierwszą w Polsce kawiarnię lodową należącej do Warrena Buffeta sieci Dairy Queen. W lokalu oferowane są głównie lody i desery lodowe.

Jak powiedział Andrzej Uryga, prezes spółki Sparrow4, operatora sieci w Polsce, firma cieszy się, że marka Dairy Queen pojawiła się na gastronomicznej mapie stolicy. Zaznacza, że lodowa oferta kawiarni jest innowacyjna na polskim rynku.

O planach wejścia sieci Dairy Queen do Polski pisaliśmy w kwietniu tego roku. Marka reklamująca się sloganem „Fan Food not fast food” planuje, że w ciągu pierwszych pięciu lat na naszym rynku powstanie 26 lokali. W menu restauracji Dairy Queen znajdują się m.in. burgery, sandwicze, hot-dogi, które można zamawiać w zestawach z deserami – np. lodami.

Pierwszy lokal sieci z amerykańskimi lodami otwarto w 1940 roku w stanie Illinois, USA. Obecnie Dairy Queen należy do holdingu Berkshire Hathaway, którego głównym udziałowcem jest Warren Buffet. Dziś to jedna z największych na świecie sieci franczyzowych w swoim segmencie i jedna z 20 największych sieci restauracji w USA.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram