American Chinese Food otwiera drugi lokal

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 kwietnia 2010
Kategoria:
amcf_logoPowstanie on w Lublinie na zasadzie franczyzy. Inwestycja pochłonęła łącznie ok. 60 tys. zł. AMCF jest w trakcie poszukiwania kolejnych miejsc, w których można uruchomić restaurację stosunkowo niedużym kosztem.

Otwarcie American Chinese Food w Lublinie planowane jest w połowie maja. Restauracja powstanie przy zagłębiu biurowców przy ul. Jana Sawy. Koszt otwarcia wraz z wejściem do sieci to w tym przypadku ok. 50 tys. zł netto. Będzie to już druga restauracja działająca pod marką American Chinese Food. Pierwsza funkcjonuje od 2004 roku w Warszawie przy ul. Żelaznej.

Firma planuje dalszy rozwój poprzez franczyzę, choć przebiega on nieco wolniej niż przewidywano. Wcześniejsze plany zakładały powstanie 4 restauracji do końca 2009 r., o czym można przeczytać na naszym portalu w artykule Pierwsza w Polsce sieć chińskich restauracji na telefon szuka franczyzobiorców. Na przeszkodzie stanęły jednak problemy ze znalezieniem odpowiednich lokali. – Szukamy tanich lokali, żeby jak najbardziej skrócić okres zwrotu inwestycji – wyjaśnia Marcin Pertkiewicz, specjalista ds. rozwoju sieci AMCF.

W przypadku lokalu o przeznaczeniu gastronomicznym wystarczy wydatek rzędu 60 tys. zł, przy adaptacji lokalu usługowego inwestycja może wzrosnąć do 150 tys. zł. Odpowiedni lokal powinien mieć minimum 60 mkw. Centrala sieci pomaga franczyzobiorcom w poszukiwaniach lokalizacji. – Obecnie cały czas szukamy lokali na warszawskim Mokotowie oraz w Rzeszowie – mówi Pertkiewicz.

AMCF jest pierwszym w Polsce konceptem franczyzowym polegającym na tworzeniu sieci chińskich restauracji z dostawą na telefon. – Z uwagi na naszą bezkonkurencyjność praktycznie codziennie dostajemy maile z zapytaniami od potencjalnych franczyzobiorców – zapewnia Marcin Pertkiewicz. Jednym z ważniejszych elementów know-how, obok receptur, są specjalne opatentowane kartonowe pudełka, które przez długi czas utrzymują odpowiedną temperaturę i aromat potraw.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram