AMCF korzysta na boomie na kuchnię azjatycką

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 czerwca 2011
Kategoria:
amcf_photo

amcf_photo

American Chinese Food powiększa się o kolejne lokale. Sieć nie odczuwa kryzysu na rynku gastronomicznym.

Pod szyldem American Chinese Food funkcjonuje już 5 lokali franczyzowych. W ostatnim czasie otwarte zostały dwa nowe, znajdujące się w Białymstoku. Należą one do dwóch franczyzobiorców, którzy zgłosili się do sieci niezależnie od siebie.

- Jedna z restauracji mieści się przy rynku, jest tam bardzo duży ruch pieszy. Zrobiliśmy otwartą kuchnię, tzw. live cooking oraz ogródek. Ciekawy wystrój w połączeniu z modą, jaka zapanowała na zdrowe i lekkie jedzenie, przyciągają rzesze klientów. Obroty tego lokalu już po niespełna dwóch miesiącach są wyższe niż przypuszczaliśmy - opowiada Marcin Pertkiewicz, specjalista ds. rozwoju sieci AMCF.

I kontynuuje: - Drugi lokal mieści się na dużym osiedlu, więcej zamówień realizuje na telefon, z dowozem do domu. Radzi sobie dobrze, ale odrobine słabiej niż ten przy rynku. Można więc powiedzieć, że lokalizacje nastawione na obsługę gości na miejscu, generujące duży ruch pieszy są obecnie lepsze pod gastronomię. Dowóz ma się trochę gorzej, ale to najbardziej widać po pizzeriach, które się specjalizują w tej formule i które chyba najmocniej dotknął kryzys.

Z kolei kuchnia azjatycka jest obecnie na fali. Widać to zresztą po ilości konceptów franczyzowych, które w ciągu ostatniego roku pojawiły się na rynku. AMCF, który wystartował z franczyzą ponad dwa lata temu, był pierwszym "chińczykiem" rozwijającym się w tej formule. Dziś tego typu sieci jest kilkanaście.

- Większa konkurencja sprawia, że jest większe zainteresowanie tego typu restauracjami zarówno ze strony franczyzobiorców, jak i klientów - uważa Pertkiewicz, zapewniając, że większa ilośc lokali w podobnym stylu nie zagroziła na razie obrotom żadnego z lokali sieci. - Franczyzobiorca z Lublina, który najpierw podpisał umowę franczyzową tylko na rok, zdecydował się ostatnio, właśnie po roku współpracy, przedłużyć ją na kolejne 10 lat - dodaje.

AMCF myśli już także o ekspansji zagranicznej. Niedawno do firmy zgłosił się przedsiębiorca, który postanowił podjąć się znalezienia dla niej masterfranczyzobiorcy w Rumunii.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram