Ambitne plany Lotosu

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 czerwca 2009
Kategoria:
lotos_fotka.jpg
lotos_fotka.jpgLotos podwyższa kapitał, zapowiada nową emisję akcji, przejmuje Petrobaltic i jeszcze w tym roku zamierza powiększyć liczbę stacji franczyzowych w swojej sieci do 100.

Dzisiejsza prasa wiele miejsca poświęca Lotosowi. Prowokuje do tego sama spółka. Wczoraj w raporcie bieżącym podano projekty uchwał na walne zgromadzenie, które odbędzie się 30 czerwca. Przedstawiono w nich m.in. szczegóły podwyższenia kapitału Lotosu, dzięki któremu spółka sfinansuje przejęcie od Skarbu Państwa 30 proc. udziałów w Petrobalticu i resztówek w rafineriach w Czechowicach i Jaśle. Po emisji akcji udział resortu skarbu (pośrednio i bezpośrednio) w akcjonariacie Lotosu wzrośnie do blisko 64 proc. W 2005 roku Grupa Lotos kupiła 69% Petrobaltiku za ok. 200 mln zł. Na WZA zarząd grupy wystąpi o podwyższenie kapitału zakładowego Grupy Lotos SA ze 113,7 milionów złotych do blisko 129,9 złotych.

Na początku czerwca na łamach miesięcznika „Stacja Benzynowa” Waldemar Soczyński, dyrektor ds. sieci stacji w Lotos Paliwa zapowiedział, że grupa zamierza powiększyć liczbę stacji franczyzowych w swojej sieci do 100. Obecnie spółka posiada 85 stacji działających w tej formule. Jeżeli plany te się powiodą Lotos umocni się na trzecim miejscu wśród koncernów działających w Polsce pod względem liczby stacji franczyzowych.

Agnieszka Grabuś, 16 czerwca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram