Ambitne plany Gamy

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 października 2011
Kategoria:
Gama_Zakopane

Gama_Zakopane

Pomimo nie najłatwiejszych czasów dla branży FMCG i prężnej ekspansji dyskontów, spółdzielniom współpracującym z Emperią udało się zwiększyć sprzedaż. Nadzieje na dalszy wzrost wiążą one m.in. z rozwojem nowej sieci – Gama.

W ramach Partnerskiego Serwisu Detalicznego z Grupą Emperia współpracują 63 spółdzielnie, zrzeszające ok. 520 sklepów. Rekordowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu odnotowała spółdzielnia z Tarnowskich Gór, której obroty urosły o 24 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dwucyfrowe wzrosty obrotów zanotowały także spółdzielnie z Poniatowej, Kołobrzegu, Sławna i Sokółki. Tuż za nimi, notując 10-proc. wzrosty, znalazły się m.in. spółdzielnie z Kraśnika, Końskich, Piekar Śląskich, Puław i Pionek. W zdecydowanej większości pozostałych spółdzielni wyniki rosły o kilka procent.

Ważną rolę w dalszej poprawie wyników ma odegrać sieć Gama – wspólna marka i koncepcja dla sklepów spółdzielczych, które współpracują w ramach Partnerskiego Serwisu Detalicznego z Grupą Emperia. Jako pierwsza w kraju placówkę sieci Gama uruchomiła w czerwcu tego roku zakopiańska spółdzielnia. Po generalnym remoncie, w Gamę zmienił się dawny supersam Granit.

- Nowa kolorystyka, przyjemne logo i rozbudowana oferta nie tylko pozwoliły nam spełnić potrzeby naszych dotychczasowych klientów, ale jednocześnie zachęcić do zakupów kolejne osoby. Widać to po wynikach sklepu. Wzrosty są kilkunastoprocentowe - mówi Wojciech Gach, prezes PSS Społem Zakopane.

Z kolei spółdzielnia z Chełma we wrześniu uruchomiła już drugą placówkę sieci Gama, a jeszcze w tym roku planuje otworzyć kolejne dwie. W pierwszym półroczu zwiększyła obroty o ponad 4 proc., ale z projektem spółdzielczej sieci wiąże spore nadzieje. Docelowo w Chełmie ma działać siedem sklepów pod szyldem Gama.

- Nasi klienci dobrze odbierają zmiany zachodzące w spółdzielczej sieci, zyskujemy też nowych. Wspólnie z PSD sprawnie przeprowadziliśmy remodeling i już widzimy korzyści – więcej klientów i większe obroty - mówi Krzysztof Zając, Prezes Zarządu  PSS Społem w Chełmie.

Gama_wewnatrzW sumie w sieci Gama działa już 8 sklepów: w Zakopanem, Stąporkowie, Hajnówce, Kielcach, Chełmie, Lubartowie i Kołobrzegu, a najbliższe otwarcia będą miały miejsce w  Lubartowie (drugi sklep), Wodzisławiu Śląskim, Pułtusku, Radomsku i Bielsku Podlaskim. Plany na ten rok zakładają uruchomienie co najmniej 20 nowych placówek, zaś w przyszłym roku sieć ma się powiększyć o kolejnych 50 sklepów. Sieć Gama bazuje zarówno na placówkach już działających, jak i nowootwieranych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram