Almi Decor rozwiązało umowy z ostatnimi franczyzobiorcami

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 marca 2009
Kategoria:

almi_decor_logo.jpgW 2006 roku Almi Decor poinformowało o zmianie kierunku rozwoju. Idea rozbudowy sieci franczyzowej zastąpiona została zamiarem otwierania przede wszystkim dużych, własnych sklepów, o powierzchni minimum 600 m2. Almi Decor nie wykluczyła wówczas, że w przyszłości wróci do franczyzowego modelu rozwoju sieci. Dlaczego francyzza proponowana przez Almi Decor się nie sprawdziła?

almi_decor_fotka.jpgObecnie działa 38 sklepów AlmiDecor. W 2008 roku udało się zrealizować wszystkie zaplanowane na ten rok otwarcia
sklepów. Na 2009 rok planowane są kolejne. Jak zapewniają osoby związane z firmą - jest to tegoroczny priorytet. Wrocławska firma Almi Decor odniosła sukces, gdy stworzyła własną sieć sklepów z artykułami dekoracyjnymi. W ofercie sklepów oprócz mebli najbardziej widoczne są artykuły służące do ozdabiania wnętrz. Prawie wszystkie sklepy znajdują się w centrach handlowych. 
Zarząd firmy ADe Line nie bierze pod uwagę dalszego rozwoju poprzez rozbudowę sieci franczyzowej. W ostatnich miesiącach firma podziękowała za współpracę ostatnim franczyzobiorcom. Jak dowiedział się portal www.franczyzawpolsce.pl, strategia rozwoju placówek AlmiDecor opiera się na ujednoliceniu formy działalności salonów. W opinii zarządu na obecnym etapie rozwoju marki franczyza nie jest satysfakcjonującą metodą zarządzania sklepem.
 
Franczyza w przypadku AlmiDecor nie sprawdziła się ponieważ otwarcie nowego sklepu w centrum handlowym jest bardzo kosztowne. System wystawienniczy sklepów AlmiDecor wymaga o wiele większych inwestycji niż w innych  branżach. Niewielu franczyzobiorców mogłoby sprostać takim kosztom. Ponadto - zdaniem osób związanych z firmą - trudno jest franczyzobiorcom utrzymać wysokie standardy AlmiDecor. Wymagają one bardzo intensywnej pracy stylistów i załogi salonu i często ewoluują wraz z trendami panującymi w stylizacji wnętrz. Kolejna kwestią jest problem zatrudnienia. We własnych salonach łatwiej jest decydować o zatrudnianiu i polityce personalnej. W przypadku franczyzy to franczyzobiorca zatrudnia i firma nie ma większego wpływu na dobór i jakość pracowników.

Agnieszka Grabuś, 25 marca 2009 r.

 

 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram