Alma Market obejmie nowe akcje V&W za 22 mln zł

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 września 2008
Kategoria:

Spółka  Alma Market, właściciel sieci delikatesów "Alma", obejmie pond 4 mln akcji nowej emisji spółki  Vistula&Wólczanka za 22 mln zł, podała spółka w komunikacie.

Warunkiem zakupu jest ustalenie ceny za akcję na maksymalnym poziomie 5,50 zł. Spółka Alma Market zawarła porozumienie z rodziną Kruk, w ramach której zobowiązała się do wspólnego głosowania na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy oraz objęcia pakietu ponad 4 mln akcji nowej emisji.
"Porozumienie zawiera zobowiązanie spółki Alma Market do objęcia i opłacenia w całości wszystkich akcji Emitenta serii G, które zostaną zaoferowane do objęcia tej spółce, pod warunkiem, że cena oferowanych akcji Emitenta serii G będzie nie wyższa niż 5,50 zł za jedną akcję" - podała spółka w komunikacie.
Alma Market w wyniku wykonania tej umowy nabędzie 4 010 905 akcji V&W po cenie 5,50 zł/ szt.

W maju br. V&W z ówczesnym prezesem Rafałem Bauerem ogłosiła wezwanie do sprzedaży 66% akcji W. Kruk i zapowiadała kolejne akwizycje. Współwłaściciel i prezes jubilerskiej spółki Wojciech Kruk początkowo opierał się wrogiemu przejęciu, później jednak zdecydował o sprzedaży większości posiadanych przez siebie i rodzinę walorów (oprócz ok. 3-proc. pakietu). Następnie za uzyskane z tej transakcji środki (ok. 87 mln zł) zainwestował w zakup 5,05% akcji V&W. W czerwcu wraz z prezesem spółki Alma Market, która posiada 5,88% akcji V&W, Jerzym Mazgajem i - według prasy - w porozumieniu z funduszami doprowadził do zmiany rady nadzorczej odzieżowej spółki.

W efekcie Bauer zrezygnował ze stanowiska, a Kruk i Mazgaj przystąpili do realizacji planów, które przewidują utworzenie silnej grupy marek luksusowych na bazie V&W, posiadającej m.in. sieć Galeria Centrum, należącej do Alma Market sieci delikatesów "Alma", sieci salonów jubilerskich "W. Kruk" oraz przejmowanej obecnie przez spółkę Mazgaja Paradise Group, która prowadzi w Polsce sklepy z markami m. in.: Hugo Boss, Hermenegildo Zegna, Kenzo i Burberry.

Narastająco w I-II kw. 2008 roku grupa Alma Market miała 11,28 mln zł zysku wobec 5,69 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 405,19 mln zł wobec 297,92 mln zł.

Redakcja, 4 września 2008 r.

Czytaj również:

"Vistula&Wólczanka ma zgodę UOKiK na przejęcie W.Kruk"

"Vistula&Wólczanka planują przejęcie pakietu akcji grupy W.Kruk", 6 maja 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram