Alior szykuje się do przejęcia kolejnych banków

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 listopada 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Alior Bank jest bliski przejęcia dwóch banków, których łączne aktywa są porównywalne z przejętym wcześniej Meritum Bankiem.

Alior Bank, który negocjuje przejęcie jednego małego banku i przeprowadza due diligence drugiego, oczekuje, że do tych transakcji może dojść w I kwartale 2016 roku. Akwizycje byłyby finansowane z emisji długu podporządkowanego - poinformowali przedstawiciele banku.

„Patrzymy na dwa małe banki, ale głównie po to, by wspomóc nas w tej kapitałowej potrzebie. Jeżeli będzie nam dane, to powtórzymy taki Meritum na większą skalę - jesteśmy na to gotowi" - powiedział Wojciech Sobieraj, prezes banku cytowany przez PAP.

Z kolei Witold Skrok, wiceprezes banku dodał, że łączne aktywa tych dwóch banków są porównywalne z przejętym wcześniej Meritum Bankiem.
Łącząc się z Meritum Bankiem pod koniec czerwca 2015 roku, Alior zapewnił sobie możliwość uzyskania większej przewagi konkurencyjnej. Do połączenia banków doszło w zaledwie 5 miesięcy od sfinalizowania transakcji nabycia akcji Meritum Banku.

Był to jeden z najszybciej realizowanych procesów integracji w polskim sektorze bankowym. W wyniku połączenia, Alior Bank stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki Meritum Banku. Połączony bank działa pod nazwą prawną Alior Bank, ale zachował markę handlową Meritum Bank. Alior Bank ocenia, że oczekiwany na początku roku przez analityków zysk netto banku w całym 2015 roku w wysokości 353 mln zł zostanie osiągnięty. 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram