Alior przygotowuje się do przejęcia Meritum Banku 

Data dodania: 25 września 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Alior bliski przejęcia Meritum Banku; Foto: Meritum Bank

Jak poinformował Alior Bank, 22 października odbędzie się NWZA. Tematem spotkania będzie emisja akcji, które będą mogli objąć akcjonariusze Meritum Banku. O szczegółach planowanej transakcji wiemy niewiele. – Przyjęliśmy, że nie komentujemy nic poza tym, co zostało przekazane w raporcie bieżącym – mówi nam Julian Krzyżanowski, menedżer ds. PR w Alior Banku. 

Emisja ma dotyczyć do 2,35 mln akcji serii H. To pakiet, który po cenie rynkowej wart jest ok. 200 mln zł. W osobnym komunikacie Alior poinformował też, że za przejmowany bank zapłaci wpływami z emisji akcji oraz emisji obligacji, " przy czym szczegółowe warunki i zasady realizacji transakcji objęte ofertą złożoną przez Bank będą przedmiotem negocjacji".

Akcjonariuszami Meritum Bank są Innova Capital, WCP Cooperate oraz EBOR - od tych podmiotów Alior otrzymał zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji warunków transakcji.

Głównym kanałem sprzedaży dla Meritum Banku były placówki partnerskie. Zgodnie ze swoją strategią, bank nie rozwijał własnej sieci oddziałów. Dzięki temu partnerzy mieli możliwość otwarcia placówek w największych miastach o najwyższym potencjale sprzedażowym oraz w najdogodniejszych lokalizacjach. 

INK 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram