Alior przygotowuje się do przejęcia Meritum Banku 

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 września 2014
Kategoria:
Alior bliski przejęcia Meritum Banku; Foto: Meritum Bank

Jak poinformował Alior Bank, 22 października odbędzie się NWZA. Tematem spotkania będzie emisja akcji, które będą mogli objąć akcjonariusze Meritum Banku. O szczegółach planowanej transakcji wiemy niewiele. – Przyjęliśmy, że nie komentujemy nic poza tym, co zostało przekazane w raporcie bieżącym – mówi nam Julian Krzyżanowski, menedżer ds. PR w Alior Banku. 

Emisja ma dotyczyć do 2,35 mln akcji serii H. To pakiet, który po cenie rynkowej wart jest ok. 200 mln zł. W osobnym komunikacie Alior poinformował też, że za przejmowany bank zapłaci wpływami z emisji akcji oraz emisji obligacji, " przy czym szczegółowe warunki i zasady realizacji transakcji objęte ofertą złożoną przez Bank będą przedmiotem negocjacji".

Akcjonariuszami Meritum Bank są Innova Capital, WCP Cooperate oraz EBOR - od tych podmiotów Alior otrzymał zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji warunków transakcji.

Głównym kanałem sprzedaży dla Meritum Banku były placówki partnerskie. Zgodnie ze swoją strategią, bank nie rozwijał własnej sieci oddziałów. Dzięki temu partnerzy mieli możliwość otwarcia placówek w największych miastach o najwyższym potencjale sprzedażowym oraz w najdogodniejszych lokalizacjach. 

INK 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram